Ferie w Szkole Podstawowej nr 2 w Gołdapi

Jak efektywnie zagospodarować dzieciom czas wolny? Co zrobić, by dzieci chciały zdobywać wiedzę poza lekcjami w szkole? Wiedzą to doskonale wolontariusze Europejskiego Korpusu Solidarności. W dniach 11 i 12 stycznia przygotowali „Zimowe spotkania zuchowe”.

 

Podczas dwóch dni odbyły się gry terenowe, warsztaty ekologiczne, konkursy plastyczne, śpiewanki, zabawy ruchowe, rywalizacja sportowa. Gry w lesie Kumiecie przeprowadzili harcerze starsi i wędrownicy: Karolina, Zosia, Julia, Maciek, Michał, Ernest, Emilka, Kacper. Przy wiatach edukacyjnych płonęło ognisko, była herbatka i kiełbaski.

W Szkole Podstawowej nr2 w Gołdapi na buźkach i rączkach zuchów pojawiły się symbole odnawialnych źródeł energii. Prace konkursowe informowały o OZE w najbliższej okolicy oraz segregowaniu odpadów. Dzieci są zainteresowane losami naszej planety, dlatego aktywnie uczestniczyły w warsztatach na temat energii i odpadów. W sali gimnastycznej natomiast panował ciągły ruch.

Dzieci pokonywały tor przeszkód, grały w „zbijaka”, zabierały „ogonki”, bawiły się w „dentystę”, rywalizowały zgodnie z instrukcjami wolontariuszki Beatki. W harcówce i na korytarzu przyboczne, Dominika i Julia, bawiły się z zuchami: „Raz, dwa, trzy, baba Jaga patrzy”, „Amse adamse”, „Kiler”, „Ninja”, „Watam tu”, „Łana”… Podczas naszych spotkań sprawdziły się też słowa piosenek, których dzieci uczyły się  na śpiewankach: „Radość, radość ponad wszystko” oraz „Zuch jest zawsze bardzo grzeczny”.

O bezpieczeństwo dzieci dbały nauczycielki: Małgorzata Wojciechowska-Gutowska, Patrycja Dulewicz, Anna Jaremus-Furtan, Anna Janonis-Klimko. Smaczną herbatkę na ognisku gotował pan Andrzej Gutowski.

Dziękujemy!

Dziękujemy pani dyrektor, Annie Budzińskiej za udostępnienie pomieszczeń szkolnych na realizację naszego zadania.

Powyższe działanie zostało zrealizowane w ramach projektu „Młodzież dzieciom”, na który otrzymaliśmy dofinansowanie z Europejskiego Korpusu Solidarności. Wspiera nas Stowarzyszenie „Emerytowanych policjantów” w Gołdapi oraz nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi.

Agnieszka  Gutowska

 

Powiązane artykuły