Powiązane artykuły

24 komentarzy do “Apel gołdapskich radnych

 1. Zmasakrowany

  Jak to ktoś komentował? – „mamy młodego burmistrza”.
  I co z tego wynika?… Radni muszą apelować do tegoż „młodego burmistrza”, aby skorzystał ze swoich szerokich kontaktów (ups…) i umocowań, i wstawił się za gołdapskimi przedsiębiorcami do premiera. Masakra! A dwójce radnym, przesłanie – tak trzymać!

 2. Myśliwy

  luto ma inne zainteresowania… w bieżącym czasie bliższa jemu jest ambona… Zapomnijcie, że burmistrz zajmie się takim czymś, on takimi sprawami nie zaśmieca swojej kolorowej główki 😉

  1. abc

   Ale o co chodzi z tą amboną? Co burmistrz ma wspólnego z jakąś amboną?

   1. Anonim

    To taki lokalny skandalik obyczajowy a’la Monika Lewinsky i Bill Clinton

    1. Anonim

     Dziwie się już od dawna, że pracują dalej razem na tak wysokich stanowiskach i to zależnych od siebie, prawdę mówiąc mogą wszystko.

     1. Gmina to Rodzina

      To jest Patologia a na dodatek jest tolerowana, głaskana i pieszczona. Wszyscy mają dobre miny a gmina sypie się.

  2. My

   I co na to radni? Co na to przewodniczący rady miasta? Ludzie, pytajcie ich o to!

 3. ktoś

  Z „wywiadu” na goldap.info -jaki udzielił radny -prezes FRRG wynika ,że w roku 2019 odwiedziło Gołdap ok 15 tys turystów a w roku 2020-covidowym tylko 12 tys. Burmistrz zapewniał w swoim biznes planie na Zakład Przyrodoleczniczy ze będzie odwiedzać ten zakład minimum 50 tyś kuracjuszy.Pod rządami burmistrza i takiego prezesa turyści już OMIJAJĄ GOŁDAP. Przecież mało Polaków wyjechało za granicę, dlaczego nie przyjechali do Gołdapi?Szkoda, bo poprzednia władza zrobiła tak wiele dla rozwoju turystyki.Dodam,że obecny CIT to sklepik gdzie główną półkę zajmują kubki i bibeloty.

  1. Hej

   Pijalnia robi statystyki odwiedzających, a tam ile odnotowano? Według badań punkty informacji odwiedza od 10 do 20 procent odwiedzających miejsce. To nie wyznacznik globalny, więc każdy chyba jest ciekawy dzielnicy uzdrowiskowej. To da już jakiś obraz

 4. Marcel

  Apel jak najbardziej słuszny. Tylko, że ten burmistrz zrobić może niewiele. Brak kontaktów i doświadczenia poprzednika.

  1. xyz

   Trudno by „młody burmistrz” posiadał doświadczenie M. Mirosa. Gdzie były Wasze rozumy, drodzy mieszkańcy, że daliście się „wpuścić w maliny” i głosować na Burmistrza „nie rozumiem” Luto, ponad rok temu. Czy pierwsza kadencja była tak dobra, że zasłużył sobie pan „znowu pan kłamie” Luto na ciąg dalszy ciepłej posadki. Polak mądry po szkodzie….. to powiedzenie jak nic wtapia się na grunt gminy Gołdap.

   1. Swobodny Dzordz

    „Nie byloby swin przy korycie, gdyby nie barany przy urnach”.

 5. Założenia Pana Burmistrza Luto są jeszcze bardziej imponujące. 50 tysięcy pensjonariuszy w Zakładzie Przyrodoleczniczym i każdy musi wydać w nim co najmniej 60 zł.
  To nie tylko fikcja ,ale głupota wzięta z sufitu.
  To już osiem miesięcy stoi budowa tej inwestycji stulecia za ponad 30 milionów, a społeczeństwo
  nadal nie wie kiedy ustawić się w kolejce na usługi przyrodolecznicze. Nikt jak dotąd nie poniósł
  żadnej odpowiedzialności ,a dyrektorowi Marianowi P. podpisano kolejną umowę, A kilka miesięcy temu prosił mnie żeby jego nie atakować ponieważ po skończonej umowie ( 31 grudnia)
  odchodzi na emeryturę. Panie Luto Panu tak łatwo wypowiadać słowo kłamca, i wyrażać pogardę wobec takich ludzi.
  Andrzej Tobolski

 6. Odwagi!

  Apel jest pożyteczny lecz spóźniony co najmniej o 6-8 miesięcy. Ale dobre i to, że ktokolwiek pomyślał o lokalnych przedsiębiorcach turystycznych, którzy przez pandemię są prawie bankrutami.

  Burmistrz Luto ma tych ludzi w głębokim poważaniu. Nie zrobił nic by pomóc przedsiębiorcom, którzy dają pracę setkom ludzi w Gołdapi i prowadzą bardzo duże inwestycje. Na pytanie jednego z przedsiębiorców odpowiedział szyderczo, że w razie czego będzie licytował ich majątki (potwierdzone u źródła). Taki gospodarz to skarb.
  Co mógł zrobić burmistrz? Co zrobiłby dobry burmistrz? Mógł wystąpić do Rady z propozycją obniżenia podatków od nieruchomości który jest jednym z największych kosztów dla firm a te nie mogą pracować więc nie mają przychodów.

  Zgodnie z art. 15p ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 „Rada gminy może wprowadzić, w drodze uchwały, za część roku 2020, zwolnienia z podatku od nieruchomości: gruntów, budynków i budowli związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, wskazanym grupom przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-1.

  Czy Tomasz Luto skorzystał z tej możliwości by choć trochę ulżyć ludziom. NIE!

  Czy Tomasz Luto zaproponował pomoc tym, którzy pomimo przymusowego zamknięcia restauracji, hoteli, pensjonatów nie zwolnią pracowników? NIE!

  Czy Tomasz Luto jest dobrym burmistrzem który dba o dobro mieszkańców NIE

  Czy Tomasz Luto przeprowadził chociaż jedną większą inwestycję bez problemów? NIE

  A swoją drogą. Pamiętam jak Luto miał firmę budowlaną i nawet chciał u mnie prowadzić remont. Najlepszą decyzją było wzięcie kogoś innego do tych robót. Zachęcam by Ci, którzy pamiętają tego „przedsiębiorcę” zaczęli mówić głośno o nim.

  Co możemy zrobić by poprawić nasz los? Po pierwsze wybrać w niedzielę 24 stycznia Marka Mirosa na radnego a potem jak będą nas wypytywały różne służby o tym jak jest i jak to się dzieje w gminie od 6 lat mówić odważnie prawdę i nie bać się. A te służby już działają.

  Działajmy i nie bójmy się!

  1. Brygida

   Jak to strażnik graniczny mógł jednocześnie prowadzić firmę budowlaną? Wie ktoś coś na ten temat? Bo chyba zgodnie z prawem nie mógłby.

 7. Odys

  ZCytat: „godnie z art. 15p ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 „Rada gminy może wprowadzić, w drodze uchwały, za część roku 2020, zwolnienia z podatku od nieruchomości: gruntów, budynków i budowli związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, wskazanym grupom przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-1.”

  Państwo radni, co Wy na to? Znów spuścicie głowy?

  1. Hej

   A to państwo z apelu gdzie byli w momencie chociażby głosowania budżetu na 2021? Nie mogli już wtedy proponować takiego rozwiązania na które pozwalają przepisy ustawy? Ważniejsze wnioskowanie do rządu niż praca na rzecz lokalnego środowiska? Ważniejsze listy przypominające o obecności? W styczniu macie sesje, na co czekacie. Możecie wyjść z inicjatywą uchwałodawczą. Będę śledzić i przypominać. Po czynach mam nadzieję was poznamy

   1. Adi

    Po czynach to już ich niestety poznaliśmy.

 8. Temida

  Inicjatorzy tej szlachetnej sprawy głosowali za podniesieniem podatków w Gołdapi do maksymalnych wysokości. To są fakty ,można obejrzeć sesję Rady Miejskiej. Cóż za hipokryzja.

  1. Hotelarz

   Prawda.
   Pani radna Wioleta Anuszkiewicz
   Pan radny Zbigniew Mieruński

   Pytanie słuszne i trafne. Prosimy o odpowiedź.

   Proszę nie tchórzyć i ignorować nas jak to robi Tomasz Luto!

   1. Don Kichot z la Manchy

    To ci sami radni, którzy zablokowali budowę drogi z Gołdapi przez Dubeninki aż do Bolć za ponad 100 mln zł, więc czego można się po nich spodziewać? Bicia piany i ogłupiania gołdapskiego społeczeństwa!

    1. nemo

     Błędny rycerzu z La Manchy ,jeszcze będziesz dziękował Panu Radnemu ZM i tej grupie Radnych ,że zakwestionowali przebieg drogi północną częścią miasta – przez Podlasie. To nie jest inwestycja na lata a na dziesiątki , setki lat.Serdecznie pozdrawiam. P.S. Za tą inwestycję będziecie Państwo jeszcze dziękowali w/w.

 9. Irek

  U radnego Mierunski ego ujawniła się pewna Cecha. Najpierw coś zrobi głupiego a później dopiero pomyśli jak inni zwrócą jemu na to uwagę. Dotyczy to i drogi do Wizajn za 100 mln. a teraz ten apel. Ale za podniesieniem podatków głosował. Byleby zaistnieć. Wstyd

  1. wczasowicz

   Co do przebiegu drogi Pan Radny ZM miał 100% rację . Wspierała Go duża grupa osób zainteresowanych . Pozdrawiam.