Policyjne podsumowanie świąt – było bezpiecznie

Tegoroczne Boże Narodzenie miało spokojny przebieg. Na terenie miasta odnotowano jedno zdarzenia drogowe. Policjanci nałożyli 17 mandatów karnych kierowcom, którzy naruszyli przepisy prawa o ruchu drogowym. W ciągu tych kilku dni policjanci nie odnotowali żadnego wypadku drogowego, zatrzymali jednego nietrzeźwego kierowcę.

 

Święta Bożego Narodzenia to nie tylko czas spędzony w gronie najbliższych. To także zwiększony ruch na drogach i czas wzmożonej pracy dla policjantów. Od wigilii do niedzieli 27 grudnia gołdapscy policjanci prowadzili coroczne działania związane ze świątecznym weekendem, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców.

Podczas tych kilku świątecznych dni na terenie miasta nie doszło do żadnego wypadku, jedynie do jednej niegroźnej kolizji, w której to na parkingu przy ul. Paderewskiego kierujący fordem, cofając uderzył w zaparkowane bmw. Nikomu nic się nie stało, kierowcę policjanci pouczyli. Funkcjonariusze nie odnotowali zdarzeń kryminalnych, podjęli łącznie 35 interwencji, w tym 19 domowych.

Do policyjnego aresztu z awantur wszczętych przez nietrzeźwych domowników trafiły dwie osoby zatrzymane jako sprawcy przemocy w rodzinie. Nie obyło się również bez nietrzeźwych kierujących.

***

W niedzielę 27 grudnia kilka minut po godz. 18:00 popołudnie policjanci ruchu drogowego po zgłoszeniu od innego kierowcy zatrzymali kierującego vw Golfem. 60-latek był pijany. Badanie wykazało w jego organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły