Podsumowanie Tygodnia Edukacji Globalnej 2020 w Szkole Podstawowej w Pogorzeli

Podsumowanie Tygodnia Edukacji Globalnej 2020 w Szkole Podstawowej w Pogorzeli, niestety nie mogło odbyć się w takiej formule jak w latach poprzednich ze względu na sytuację epidemiczną. Musieliśmy ten dzień przeżyć bez gości z innych szkół, a nasi uczniowie zgromadzili się w wirtualnej sali.

 

Na początku wspólnie oglądnęliśmy krótkie filmiki, których tematem było niesienie pomocy innym. Uczniowie dzielili się wrażeniami i podawali własne pomysły pomagania osobom z ich otoczenia. Został zaprezentowany materiał składający się z krótkich nagrań naszych uczniów, na których deklarują konkretne działania mogące sprawić, że świat będzie lepszy. Własne definicje słowa „pomoc” zaprezentowały tez wszystkim przedszkolaki.

Oczywiście nie mogło zabraknąć ważnej dla nas sprawy – ekologii. Wychowawczyni klasy II otworzyła cykl 450 działań proekologicznych na rzecz przyszłości naszego miasta w ramach obchodów 450. rocznicy nadania praw miejskich Gołdapi i przedstawiła swoje pomysły na walkę z plastikiem. Obejrzeliśmy również na żywo prosto z Katowic podsumowanie gry Fair Train, w której braliśmy udział. Natomiast klasa II na zakończenie Tygodnia Edukacji Globalnej zajęła się pojęciem tolerancji.

Uczniowie rozważali to słowo w różnych aspektach. Szukali odpowiedzi na swoje pytania w piosence, kadrach filmowych – ich wniosek z dzisiejszych zajęć brzmiał: wszyscy są niepowtarzalni jak płatki śniegu i to jest bardzo dobre, bo jednorodny świat byłby po prostu nudny. Zrozumieli, że do budowania lepszego świata potrzebny jest szacunek, przyjazne nastawienie i wiara w równość wszystkich ludzi, dlatego stworzyli Kodeks Przyjaźni Wielokulturowej.

Aby rozbudzona w trakcie Tygodnia Edukacji Globalnej potrzeba niesienia pomocy i czynienia świata lepszym nie przygasła, została ogłoszona kolejna akcja „Podaj dobro dalej” i czekamy na relacje naszych uczniów, ich rodzin, pracowników. Udział w tej akcji może wziąć każdy – także Ty.

Niebawem udostępnione zostaną filmy, które stanowią zakończenie naszych projektów:)

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły