Na drutach i krzyżykiem

W dniach 13 oraz 20 listopada w Szkole Podstawowej nr 2 w Gołdapi, odbyły się kolejne warsztaty „Dziergania” realizowane w ramach projektu „Działaj kolorowo”. Tym razem w ruch poszły druty i kolorowa włóczka oraz igły, kanwa i różnobarwna mulina.

 

 

Uczestnicy, harcerze z 2. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Aves”, zmierzyli się ze swoją cierpliwością. Podczas warsztatów spokojnie i w skupieniu nabywali umiejętności dziania na drutach lub wyszywania malutkich krzyżyków. A co można udziać? – padały pytania. A oto kilka pomysłów uczestników: etui na okulary lub na telefon, saszetka na drobiazgi, szalik, breloczek na klucze. Prace wykonane krzyżykiem mogą służyć jako serwetka, albo obrazek na ścianę.

Z pewnością pomysły dzieci zostaną zrealizowane, ale już w domu, dokąd swoje prace zabrali uczestnicy warsztatów. Takie warsztaty są motywacją do pracy, uczą cierpliwości i spokoju. Uświadamiają najmłodszym, że nie wszystko można mieć w życiu szybko i że tylko dzięki wytrwałej pracy można osiągnąć sukces.

Organizatorem warsztatów było Stowarzyszenie „Emerytowanych policjantów” w Gołdapi oraz 2 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Aves”.

Projekt „Działaj  kolorowo” dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny i Gminy Gołdap realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny.

Małgorzata Wojciechowska-Gutowska

 


Aktualności

Powiązane artykuły