Kolorowa włóczka, szydełka, druty…

Szydełkowanie i robienie na drutach to czynności, które kojarzą się raczej z osobami dorosłymi. W dniu 06 listopada tych umiejętności uczyły się dzieci i harcerze z 2 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Aves” podczas warsztatów „Dziergania”.

 

 

 

Właściwe trzymanie szydełka a jednocześnie panowanie nad nicią to nie lada wyczyn. Uczestnicy warsztatów pracowali w skupieniu. Zaczęli od łańcuszka, a następnie wypróbowali inne techniki. Kolorowa włóczka, szydełka i druty okazały się fantastyczną zabawą i miłym zajęciem, szczególnie dla dziewcząt.

Chłopakom jednak brakowało gwoździ i młotków. Swoje prace harcerze zabrali do domu, by podzielić się zdobytą wiedzą ze swoimi bliskimi. Z pewnością w wielu domach dzianie lub szydełkowanie stanie się dobrym pomysłem na wspólne spędzenie czasu.

Warsztaty „Dziergania” odbyły się w Szkole Podstawowej nr2 w Gołdapi. Dziękujemy pani dyrektor Annie Budzińskiej za użyczenie pomieszczenia.

Organizatorem warsztatów było Stowarzyszenie „Emerytowanych policjantów” w Gołdapi oraz 2 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Aves”.

Projekt „Działaj  kolorowo” dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny i Gminy Gołdap realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny.

Małgorzata Wojciechowska-Gutowska

 


Aktualności

Powiązane artykuły