Działaj kolorowo i smacznie

„To jest lepsze, niż malowanie” – z uśmiechem powiedział jeden z zuchów. We wtorek dniu 17 listopada w Szkole Podstawowej nr 2 w Gołdapi odbyły się kolejne warsztaty „Kwiatki z galaretki” realizowane w ramach projektu „Działaj kolorowo”.

Tym razem to zuchy „Leśne ptaki” wzięły się do pracy. Bardzo szybko nauczyły się posługiwania strzykawkami i wzbogaciły różnymi kolorami i formami bezbarwne, cytrynowe galaretki. Dzieci wykonały różnobarwne kwiatki i podwodne łąki pod czujnym okiem pani Ewy Kordjak, która dawała im cenne wskazówki. Każdy uczestnik warsztatów wykonał kilka cudownych, kolorowych i jadalnych prac.  Degustacja odbyła się już w domach, dokąd dzieci zaniosły swoje wytwory.

Organizatorem warsztatów było Stowarzyszenie „Emerytowanych policjantów” w Gołdapi oraz 2 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Aves”.

Projekt „Działaj  kolorowo” dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny i Gminy Gołdap realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz


Aktualności

Powiązane artykuły