Areszt za kradzież z włamaniem

Tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy zastosował olecki sąd wobec 63-letniego mieszkańca powiatu gołdapskiego. Mężczyzna działając w recydywie dopuścił się kradzieży z włamaniem do domu jednorodzinnego na terenie gminy Gołdap, skąd skradł m. in. rower górski i markowe obuwie. Straty pokrzywdzona wyceniła na kwotę blisko 1700 zł. Mężczyźnie grozi teraz do 15-lat pozbawienia wolności.

 

Do włamania doszło w okresie od 20 do 24 listopada br. w Pogorzeli, w gminie Gołdap. Wówczas łupem amatora cudzego mienia padło markowe obuwie, gra na konsolę oraz rower górski, które skradł włamując się do domu jednorodzinnego będącego w trakcie budowy.

Pokrzywdzona o zdarzeniu powiadomiła policjantów we wtorek 24 listopada. Funkcjonariusze w niecałe 1,5 godziny od zgłoszenia ustalili i zatrzymali podejrzanego. Okazał się nim 63-letni mieszkaniec powiatu gołdapskiego. W trakcie przeszukania w jego miejscu zamieszkania funkcjonariusze ujawnili skradzione przedmioty, które wróciły już do właścicielki.

Sąd Rejonowy w Olecku na wniosek policjantów i prokuratury zastosował wobec mężczyzny areszt na okres 3 miesięcy. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast popełnienie przestępstwa w warunkach recydywy powoduje zwiększenie kary o połowę.

KPP Gołdap

 


Aktualności

Powiązane artykuły