Sukcesy młodych gołdapskich bokserów na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Dzieci i Młodzieży

W dniach 19-24 października w Kraśniku odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Dzieci i Młodzieży w boksie (Mistrzostwa Polski). Gołdapski klub „Husaria” oraz województwo warmińsko-mazurskie reprezentowało dwoje zawodników – Gracjan Ludtke (w wadze 63 kg) oraz Aleksandra Kożak (w wadze 48 kg).

Aby wystąpić w Mistrzostwach Polski, obydwoje musieli przejść turnieje kwalifikacyjne. Bezkonkurencyjna okazała się Aleksandra Kożak, zdobywając tytuł Mistrzyni Polski, natomiast Gracjan wywalczył III miejsce.

– Jako trener jestem bardzo zadowolony z osiągnięć Gracjana i Oli. Obydwoje zawodników trenuję już kilka lat. Każdy trener chciałby, aby jego zawodnicy osiągali jak największe sukcesy. Jednym z moich marzeń było doprowadzenie zawodnika lub zawodniczki do tytułu mistrza Polski. Jedno z marzeń właśnie się spełniło, teraz czas na realizację kolejnego celu. Dziękuję za wsparcie klubu przez gminę Gołdap oraz wszystkim klubowym sponsorom – to również nasz wspólny, ogromny sukces – powiedział trener i zawodnik Damian Szafran.

 

Powiązane artykuły