Przyjaciele Przyrody z 1a SP2 informują: ElektroEko i Międzynarodowy Dzień bez Elektrośmieci

Ale mamy ekoszczęście:) Właśnie dziś -13. października podczas Międzynarodowego Dnia bez Elektrośmieci zapoznaliśmy się na dobre z literą „E”.

Jak litera „E” to oczywiście musiała być ekodrużyna, ekodziałanie i ElektroEko. Podczas poszukiwań znaleźliśmy też: owoce, jeże, jesień, Elizę, Emilię, Ewelinę, Elę, Ewę i Eugeniusza…

Zgodnie z programem „Moje miasto bez elektrośmieci” rozpoczęliśmy ekoedukację i już odrobinę wiemy jak postępować z zużytym sprzętem elektrycznym. Zanieśliśmy go prosto do „dwójkowego Elektrośmieciuszka” pilnie strzeżonego przez ekipę pana Edwarda. Po drodze edukowaliśmy też innych. Wystarczy tylko szeroko otworzyć oczy, wszędzie widać pozostawione przez nas ekowskazówki. Uczcie się tak jak my, na wesoło i wspólnie z otaczającą nas przyrodą.

Podczas Międzynarodowego Dnia bez Elektrośmieci w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego zagościły też kartonowe pojemniki na drobne elektrośmieci i baterie.

Ułatwiają one „bezkontaktowy” sposób organizacji zbiórki. Pojemniki są bardzo estetyczne i stanowią element dekoracyjny i promocyjny „dwójkowych” ekodziałań. To dopiero początek naszej ekowędrówki z programem „Moje miasto bez elektrośmieci”.

Tak właśnie wesoło i pomysłowo w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego wyglądał Międzynarodowy dzień bez Elektrośmieci….

Popatrzcie sami…

Zapraszamy, działajcie razem z nami

 

Linki i plakaty:

Opublikowany przez Elektrośmieci Poniedziałek, 5 października 2020

Miło nam poinformować, że Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Klimatu oraz Ministerstwo Rozwoju .#NIEwyrzucajElektrośmieciDoŚmieci, #Elektrośmieci, #DzieńBezElektrośmieci, #ewasteday

Opublikowany przez Elektrośmieci Środa, 7 października 2020

 

Już za tydzień, po raz trzeci będziemy obchodzili Międzynarodowy Dzień Bez Elektrośmieci.Serdecznie witamy Partnerów…

Opublikowany przez Elektrośmieci Wtorek, 6 października 2020

O ElektroEko

plakat


Aktualności

Powiązane artykuły