Nietypowa interwencja policjantów. Zaopiekowali się zbłąkanym łabędziem

Gołdapscy policjanci mają czasem wyjątkowe zgłoszenia. Jedno z nich dotyczyło nietypowego uczestnika ruchu drogowego, który w jednej z miejscowości w gminie Gołdap chciał włączyć się do ruchu. Mowa tu o… łabędziu. Dzięki wspólnym działaniom mundurowych i lekarza weterynarii zwierzę wróciło już do swojego naturalnego środowiska.

 

Do dość nietypowej interwencji gołdapskich policjantów doszło wczoraj (15 października) przed południem. Oficer dyżurny miejscowej komendy otrzymał zgłoszenie, że w Skoczach, w gminie Gołdap przy jezdni chodzi młody łabędź i stwarza zagrożenie dla przemieszczających się samochodów.

Funkcjonariusze natychmiast udali się we wskazane miejsce, gdzie zobaczyli spacerującego ulicą i poboczem młodego łabędzia. Zwierzę nie potrafiło samodzielnie opuścić drogi i stanowiło zagrożenie dla kierujących. Dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu, a także ptaka, policjanci próbowali nakierować go w stronę pobliskiej rzeki, jednak wystraszony łabędź miał problemy z poruszaniem się.

Funkcjonariusze wspólnie z przybyłym na miejsce lekarzem weterynarii zabrali ptaka z drogi, następnie przenieśli do pobliskiej rzeki. Zwierzę wróciło do swojego naturalnego środowiska, gdzie jest już bezpieczne.

KPP Gołdap

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły