Funkcjonariusze Policji w Zespole Szkół Zawodowych

Kolejny raz, w trosce o bezpieczeństwo uczniów Zespołu Szkół Zawodowych, funkcjonariusze policji: asp. szt. Tomasz Dobrzyński i  asp. Marta Anuszkiewicz, przeprowadzili zajęcia na temat bezpieczeństwa w drodze do szkoły i ze szkoły, na przerwach i w czasie wolnym.

 

 

Policjanci apelowali o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, zarówno z perspektywy pieszego, jak i kierowcy. Przedstawili uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po chodnikach, poboczach i przejściach dla pieszych, w szczególności w sytuacjach niekorzystnych warunków atmosferycznych. Policjanci uświadamiali zagrożenia związane z beztroskim zachowaniem się na drodze i lekceważeniem konieczności bycia widocznym.

Część spotkania poświęcona była niebezpieczeństwom związanym z substancjami psychoaktywnymi, m.in. przypomniano młodzieży o zakazie palenia papierosów w miejscach publicznych, a także o możliwych konsekwencjach takiego zachowania.

Zajęcia miały na celu kształtowanie myślenia przyczynowo-skutkowego i brania odpowiedzialności za drugiego człowieka, zwłaszcza w ruchu drogowym. Na zakończenie spotkania funkcjonariusze zachęcali młodzież do wstąpienia w szeregi policji.

Elżbieta Krynicka, pedagog


Aktualności

Powiązane artykuły