Kwiatki w… galaretce

„Czy to można jeść?” – Takie było pierwsze pytanie uczestników warsztatów, kiedy zobaczyli wykonane przez panią Ewę kwiatki „zamknięte” w galaretce.  „Tak, oczywiście” – cierpliwie wyjaśniła nasza wolontariuszka.

 

 

Do ich wytworzenia potrzebne są: przezroczysta galaretka, mleko, żelatyna, cukier, olejek migdałowy i barwiki spożywcze. Jeszcze przez chwilę harcerze z 2 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Aves” nie mogli uwierzyć, że oni też potrafią wykonać takie kolorowe dzieła. A jednak w dniu 16 października w Szkole Podstawowej nr 2 w Gołdapi powstały prawdziwe cuda w galaretce.

Mali artyści z chęcią bawili się kolorami tworząc kolejne płatki i listki. Byli bardzo uważni nakłuwając galaretkę strzykawką z różnobarwną masą. Jeszcze przed zakończeniem warsztatów niektórzy  zjedli ze smakiem wykonane przez siebie kwiatki, a inni, po powrocie do domów, podzielili się nimi  z rodzinami.

Organizatorem   warsztatów „Kwiatki z galaretki” było Stowarzyszenie „Emerytowanych policjantów” w Gołdapi oraz 2 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Aves”.

Projekt „Działaj  kolorowo” dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny i Gminy Gołdap realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny.

Powiązane artykuły