Boćwinka. Dziś przerwy w naszej szkole mijały zaskakująco szybko

2 października jest obchodzony jako Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym roku do akcji zgłosiło się 5 239 szkół wśród nich również Szkoła Podstawowa w Boćwince.

 

 

Dziś przerwy w naszej szkole mijały zaskakująco szybko, bo dzieci rozwiązywały na nich zadania sprawdzające wiedzę z zakresu tabliczki mnożenia do 100 (klasy 1-3) oraz do 1000 (klasy 4-8). Zadania nie były łatwe, a dodatkową trudność sprawiał nieubłaganie upływający czas. Jednak po minach dzieci można śmiało powiedzieć, że doskonale się bawiły.

Spośród najmłodszych uczniów szkoły znających już tabliczkę mnożenia zostały wytypowane cztery osoby, które sprawdzały poprawność wszystkich odpowiedzi. Uczniowie, którzy udzielili 5 dobrych odpowiedzi zostali uhonorowani odznaką Eksperta Tabliczki Mnożenia a wszyscy, którzy wzięli udział w zabawie otrzymali certyfikaty, plany lekcji oraz cukierki.

Tabliczka mnożenia jest zmorą dzieci w szkole podstawowej, ale dorośli doskonale wiedzą, że niezwykle przydaje się w życiu i warto ją znać! Właśnie dlatego nauczyciele i rodzice głowią się, w jaki sposób zachęcić dzieci do nauki mnożenia. Dzięki takim inicjatywom dzieci mają motywację do zdobywania wiedzy oraz uczą się zdrowej rywalizacji i działania pod presją czasu. To fantastyczna forma spędzenia czasu.

SP w Boćwince

 


Aktualności

Powiązane artykuły