Tak, ponownie dołączyliśmy do akcji…

Z pewnością  inaczej niż w ubiegłych latach, ale równie z wielkim zaangażowaniem i oddaniem. Sprząta cała Polska, ale my społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi zawsze „zarażamy” pozytywnym działaniem na rzecz przyrody, zawsze reprezentujemy swoją małą, ale jakże pracowitą „komórkę”.

Do niej dołączają wszyscy ci, którzy chcą, pragną, którym nie jest obca ochrona środowiska. Wszyscy ci, którzy sami z nieprzymuszonej woli prowadzą swoich podopiecznych, kolegów, przyjaciół na „Wielkie Sprzątanie Świata 2020”.

Ponad 400 osób zadeklarowało chęć uczestniczenia w akcji pod skrzydłami „Dwójki”, wielu indywidualnie lub w kilkuosobowych zespołach. Zbieracze informują, że zostawiają worki w kontenerach własnych, lub przy głównych drogach lasu. Zgromadzony w „dwójkowym „Elektrośmieciuszku”, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny również czeka na odbiór.
Wszystkim uczestnikom akcji Sprzątanie Świata – Polska 2020 Gołdap z okazji 450-lecia istnienia mówi głośne, radosne „dziękuję”.

Warto to wiedzieć:

Dzięki tysiącom wolontariuszy stale wzrasta  zaangażowanie i świadomość ekologiczna społeczności. Cieszy się też serce pani  Miry Stanisławskiej Meysztowicz, która sprowadziła tę  międzynarodową akcję Sprzątanie Świata do Polski.
Pani Mira : -„Tylko pasjonaci zmieniają świat… Każdy na swoją skalę… Cudownie, że w Gołdapi jest tylu pasjonatów i to w różnych dziedzinach…
Tak sprzątała Gołdap…

Pragnę wyrazić głęboką wdzięczność za życzliwy, szczery gest, zaangażowanie,
oraz wsparcie rzeczowe i finansowe  podczas akcji „Sprzątanie Świata -Polska -Gołdap 2020

Nasi cudowni darczyńcy:
– Starostwo Powiatowe w Gołdapi – starosta Marzanna Wardziejewska
*Nadleśnictwo Gołdap- nadleśniczy Grzegorz Jejer
*Urząd Miejski w Gołdapi – burmistrz Tomasz Rafał Luto

Koordynatorka akcji  przy Szkole Podstawowej nr 2
im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi – Alina Oleszczuk

Powiązane artykuły