Dzień Kropki w grupie 5-latków

We wtorek przedszkolaki z grupy ,,Żółwików” z Oddziałów Przedszkolnych przy SP3 w Gołdapi obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Te radosne święto kreatywności ma na celu wzbudzenie u dzieci wiary we własne możliwości i motywowanie do pokonywania trudności.

Wspaniały przykład przedstawia książka Petera H. Reynoldsa. Historia opowiada o dziewczynce o imieniu Vashti, która swoją drogę do odwagi i talentu rozpoczęła od zwyczajnej kropki. Kluczem do sukcesu okazała się pomocna dłoń nauczycielki, która swoim profesjonalnym podejściem zmotywowała dziewczynkę do przełamania własnych barier i lęków. Pierwszym krokiem do pokonania trudności stała się malutka kropka.

Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na odkrycie. Trzeba tylko postawić pierwszy krok i mieć przy sobie kogoś kto poprowadzi nas odpowiednią ścieżką. Wiara w siebie wynika z poczucia własnej wartości, która kształtowana jest od początku naszego życia. Odpowiednia motywacja dziecka umożliwia realizowanie jego marzeń i celów.

Kolejnym punktem tego dnia było uczestnictwo w zabawach z kropką. Pięciolatki miały okazję sprawdzić się w zadaniach sprawnościowych, spostrzegawczych oraz zagadkach logicznych. Dzieci wykonały ,,kropkowe” prace plastyczne i tańczyły do ,,kropkowych piosenek”. Na koniec zajęć przedszkolaki otrzymały dyplomy za aktywny udział w ,,kropkowych zabawach”.

Wychowawczynie:  Renata Namiotko i Anita Szyszko


Aktualności

Powiązane artykuły