Sportowo powitali jesień

W ubiegły piątek przedszkolaki z SP3 w sportowej rywalizacji powitały jesień. Zawodnicy uczestniczyli w dwóch spotkaniach.

 

Najpierw zmierzały się ze sobą klasy zerowe, a następnie dzieci z najstarszych oddziałów przedszkolnych. Turniej rozpoczął się rozgrzewką przy piosence o jesieni. Przedszkolaki z radością i zaangażowaniem uczestniczyły w licznych konkurencjach, którym towarzyszyła bajkowa, pieczołowicie przygotowana dekoracja.  Dzieci zbierały ziemniaki i układały je w kopce, zrywały jabłka i zwoziły je na taczkach, co okazało się dla nich wielkim wyzwaniem, czy pomagały wiewiórce wrzucać żołędzie do dziupli. Rywalizacja zakończyła się zwycięstwem wszystkich drużyn. Wszystkie grupy otrzymały puchar, a każdy uczestnik – witaminowy upominek.

Nagrody zostały ufundowane przez UKS „Trójka”.

Turniej przygotowali: Sylwia Kurpios-Sawicka, Małgorzta Stankiewicz, Barbara Trzaska, Emilia Sznurkowska, Andrzej Sawicki i Łukasz Tarasiewicz

Tory przeszkód, z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną, zostały przygotowane w taki sposób, aby każda grupa mogła przystąpić do ich pokonywania  po uprzedniej dezynfekcji przedmiotów.

UKS „Trójka” jest współfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi.

 

 

Powiązane artykuły