Ilu nauczycieli, tyle pomysłów!

W piątek 25 września uczniowie klasy 1 C ze Szkoły Podstawowej nr 3 obchodzili Dzień Pustej Klasy. Święto zostało zainicjowane w 2012 roku przez brytyjskich nauczycieli, a celem jest popularyzacja edukacji na świeżym powietrzu i sprawienie, aby klasy w tym dniu były puste! Wszystko po to, aby promować edukację terenową, która jest najbardziej uszczęśliwiającą formą edukacji dzieci.

Do zorganizowania pełnego emocji Dnia Pustej Klasy nie trzeba mieć szczegółowego scenariusza. Jest to wydarzenie zupełnie spontaniczne, nastawione na dobrą zabawę i wspólne przeżywanie dnia na łonie natury. Podobnie było w naszej klasie. Pogoda dopisała! Dzieci wybrały się wraz z nauczycielem na spacer celem obserwacji zmian zachodzących jesienią w przyrodzie.

Działo się dużo: mierzyliśmy obwody drzew, rozpoznawaliśmy i nazywaliśmy drzewa, zbieraliśmy kwiaty, żołędzie, liście i kasztany, z których ułożyliśmy piękną jesienną mandalę.  Bawiliśmy się chustą animacyjną, czytaliśmy książki, wykonaliśmy pracę plastyczną z wykorzystaniem zebranych liści techniką frotaż i… oddychaliśmy świeżym powietrzem.

Ilu nauczycieli, tyle pomysłów! Już czekamy na kolejne takie święto!

Katarzyna Antoniak


Aktualności

Powiązane artykuły