„SpoKREWnieni służbą” – mundurowi i mieszkańcy oddali krew

Wczoraj w Baniach Mazurskich służby mundurowe i mieszkańcy powiatu gołdapskiego mogli oddać krew. Do zbiórki zorganizowanej przez Ochotniczą  Straż Pożarna w Surminach dołączyli gołdapscy policjanci promując szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Zbiórka przyciągnęła wielu ochotników. Łącznie udało się zebrać blisko 11,5 litra krwi.


Wczoraj (18 sierpnia) dzięki uprzejmości prezesa oddział Banku Spółdzielczego w Baniach Mazurskich stał się tymczasowym punktem krwiodawstwa. Akcję „SpoKREWnieni służbą” zorganizowali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Surmin.

Przedsięwzięcie stanowiło również doskonałą okazję do promowania bezpieczeństwa. Zgodnie z zasadą, że zawsze i wszędzie warto promować bezpieczne zachowania, do akcji na zaproszenie organizatorów włączyli się gołdapscy policjanci, którzy w czasie trwania akcji wspólnie z „gospodarzami” rozdawali słodkości i odblaskowe upominki promujące bezpieczeństwo.

Do specjalnie przygotowanego punktu zgłosiło się 30 chętnych, z których 25 honorowo oddało blisko 11,5 litra krwi. Cieszymy się, iż z każdą akcją zwiększa się liczba osób chętnych do oddania krwi, co tym samym zwiększa świadomość społeczną w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Red. KPP Gołdap

 

 

 

Powiązane artykuły