Powiązane artykuły

25 komentarzy do “Piątkowa sesja Rady Powiatu

 1. Remi

  Strasznie to przykre, kiedy na pożegnaniu pani dyrektor San-Epid. nie ma pana radnego Grendy, który zawsze miał o tej pani jak najlepsze zdanie.

  1. Totalsky No Problemsky

   Sorry, że tak z zupełnie innej beczki (jak u Monty Pythonów), ale właśnie (21.30, niedziela boża) doszły mnie słuchy, że ob. Tobolski wygrał wybory uzup. do naszej, pożal się Boże, Rady Miejskiej.

   Nie wiem, jak Wy, ziomale i ziomalki, obywatelki i obywatele, ale ja się bardzo z tego powodu cieszę.

   Zbyszek Świtkiewicz

   1. Eugeniusz

    Każdemu trzeba dać szansę. Tylko, on zdaje się już miał. I co?

   2. 2Pac

    Keep the faith…Only God Can Judge Andrew. Yo Man! Andrew is coming!

 2. Epidryn

  A radny Grenda pojawił się na Sesji natychmiast po pożegnaniu pani dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej . Żeby móc pożegnać pana Kowalewskiego. Wcześniej nie mógł bo … bo nie zdążył i tyle. I nie ma co się tu dopatrywać jakichś innych podejrzeń, bo przecież radny Wacław nigdy nic przeciwko pani dyrektor Karpińskiej nie miał. I tylko ludzie złośliwi mogliby się tu czegoś doszukiwać.

 3. Wierna

  Czy to prawda, że kościół w Żabinie, jak się wyraziła pani Starosta, jest pod wezwaniem N a j j a ś n i e j s z e j Maryi Panny?

  1. Obserwator

   Co wybraliśmy to mamy!

   1. CCV

    Wreszcie się z tobą zgodzę. Co wybraliśmy to mamy. Powtarzasz to co chwila, ale czas się z tym zgodzić. Wśród kilku porządnych ludzi wybraliśmy też osoby słabe, chwiejne, przekupne i z osobistymi fobiami, interesami, które nigdy nie powinny być w samorządzie. Bo o ile rolą samą w sobie opozycji jest sprzeciwianie się grupie większościowej i sprawującej władzę, to jak należy oceniać te osoby, które w zależności od sytuacji znajdują się po jednej lub drugiej stronie w tej radzie? .Jest mi zwyczajnie przykro i uważam za wielką niesprawiedliwość to, że pani Wardziejewska i Zarząd nie otrzymali absolutorium i że nie został przez radnych przyjęty Raport o stanie powiatu. Nie można bowiem oceniać pracy pani Starosty i Zarządu tylko przez pryzmat sytuacji szpitala, z którym od wielu, wielu lat są kłopoty z którymi nikt sobie jeszcze nie poradził, choć w ostatnim właśnie okresie w tej kwestii akurat zrobiono wiele dobrego. Raport obejmuje przecież całość, nie tylko szpital. A sukcesów odniesiono sporo. Bo czy nie sukcesem jest pozyskanie ok. 36 mln zł środków zewnętrznych w stosunku do 44 mln zł własnego budżetu? Ale tak to już jest, że można mieć wiele sukcesów w innych dziedzinach i nikt tego nie dostrzeże i nie doceni, a wystarczy jedno potknięcie i już jest się ocenionym źle. Taka niestety ludzka natura – dobra się nie widzi, widzi się to co złe. Nie potępiam tu jednak opozycji, bo taka jej natura. W tej radzie są jednak ludzie , którzy jak wspomniałem na początku zmieniają swoją postawę w zależności od koniunktury. Bo jak nazwać postawę radnego Dominiuka, który ciągle zmienia swoje stanowisko, swoje zachowania, swoje miejsce w radzie? Podobnie jak pozostali radni z opozycji demonstracyjnie rezygnuje ze swoich stanowisk funkcyjnych (nigdy co prawda wybitnym przewodniczącym Komisji Rewizyjnej nie był – to osobna sprawa) . Jak nazwać postawę radnego Kuskowskiego, który w tak istotnym momencie, podobnie jak Dominiuk, nie przychodzi na Sesję? Jak nazwać postawę pani Walc, która ” wspiera panią Starostę ale nie chce pracować z panem Ciołkiem”? To wstyd, że przy tylu sukcesach i przy tym co w ostatnim okresie zrobiono w sprawie szpitala akurat szczególnie panią Wardziejewską spotkała taka krzywda. A jakąż wyraźną złośliwość i triumf słychać było w słowach pana Retla: „jak z nami rozmawialiście tak macie”! Co, panie Retel, niespełnione ambicje? Dodam jeszcze, że odejście lekarzy to kompletnie inna kwestia i należałoby ich samych wyraźnie i publicznie spytać o powody ich decyzji – być może dowiedzielibyśmy się wtedy bardzo ciekawych rzeczy np na temat wzajemnych relacji między lekarzami w Gołdapi!!!

    1. CEO

     Do CCv – Pani Wardziejewska wie komu sypnąć nagrodami w starostwie. Zawsze pospieszą z życzliwym komentarzem i dadzą dowód na to, że lizusostwo jest najlepiej opłacanym stanowiskiem w starostwie.
     Czekamy na rozwój sytuacji ale jedno jest pewne, jeszcze w tym roku będziemy mieli nowego starostę. Szykuj kolejny zestaw wazeliny i peanów a nuż pomoże i zostaniesz na swoim stanowisku pomimo braku elementarnych kompetencji.

    2. Mieszkaniec

     Zapewnienie opieki zdrowotnej mieszkańcom jest PODSTAWOWYM zadaniem Zarządu Powiatu. Natomiast bieganie z kwiatami i czekoladkami do Kościoła już nie przynależy do podstawowych zadań Starostwa.
     P.S. Przewodnicząca Rady Powiatu zwracała uwagę jak świetnie Powiat zaopiekował m.in. oświatą. Jasne, co roku chwalicie się wysoką zdawalnością matur, ale może pochwalcie się w końcu wynikami matur rozszerzonych. Polecam sprawdzić Państwu średni wynik z matury chemii i fizyki. Dłonie same składają się do oklasków.

    3. swojak

     Żałosne jest to,że dla niektórych bycie radnym jest tylko po to, aby „dowalić” innym. Sami nic mądrego nie wymyślili. Radni opozycji tak mocno zapracowani zawodowo,że praktycznie nie mają czasu myśleć nad mądrymi wnioskami dotyczącymi rozwoju powiatu i uczestniczeniem w pracach różnych komisji.Przez wiele miesięcy nie uczestniczyli w Sesjach Rady Powiatu.Zjawili się po to, aby upokorzyć Panią Starostę.Wstyd ,że w naszej Radzie są tacy marni radni.

    4. Adam

     Zaraz zaraz CCV! Nie próbuj manipulować faktami. Te 36 milionów to według raportu środki zewnętrzne pozyskane na lata 2014-2023. Proszę nie zestawiać tych środków tylko z jednym rokiem budżetowym. Zarząd nie otrzymał wotum zaufania, ale pretensje powinien mieć do swoich dwóch koalicjantów, którzy nie chcąc głosować za, stchórzyli i nie przyszli na sesję, a nie oczekiwać poparcia od strony im przeciwnej

 4. swojak

  coś bardzo się kręci radny Wasilewski jakby było niewygodne krzesło czy może się nudzi?nie było go parę miesięcy to zapomniał jak to trzeba siedzieć i słuchać uważnie!

  1. Poter

   Wiercił się wiercił, nudził i się zmył…widocznie nie miał nic do powiedzenia (fragment usunięty przez redakcję)…

  2. Kontrabanda

   On tak chyba ma, powinien słuchać ważnie bo później nie zrozumie. Tak z obserwacji to on ciagle JAK JEST OBECNY to jakiś rozkojarzony, może waleriana albo melisa?

 5. KL

  Ma radna Tomaszewska-Walc rację, że zatrudnianie jednocześnie dwóch! menadżerów w szpitalu jest nieefektywne, nieefektowne i wygląda fatalnie zwłaszcza w świetle ogólnej aktualnej sytuacji tej placówki zdrowia. Tylko nie powinna jednocześnie z obradami Sesji operować na Fb. 🙂

 6. Wrrrrr

  szpital to zaniedbania co najmniej 10 lat, czyli tyle ile rządzi Ciołek i Senda

  1. Brrr

   Oj przesadzasz, Ciołek w zarządzie od 9 lat a Senda i Wardziejewska od 5 lat i czy można porównać stan szpitala w chwili obecnej do opłakanego stanu z przed 10 lat.

 7. Hania

  Jeśli „co najmniej” to także za czasów panów Mucharskiego i Podziewskiego nie było już najlepiej.

 8. Kaja

  Czy dzisiejszą Sesję będzie można obejrzeć z odtworzenia? Jako retransmisję? Nie każdy ma czas siedzieć teraz i słuchać na żywo.

 9. Ula

  W punkt! Brawo Pani Tomaszewska Walc!

 10. Ewa

  Ciekawe czy teraz Szablak będzie pracować w Zarządzie Dróg Powiatowych https://bip.powiatgoldap.pl/wniosek/117/wniosek-dotyczacy-regulaminu-zarzadu-drog-powiatowych-w-goldapi.html

 11. Mateusz

  Bardzo ciekawie o „udziale w Sesjach” mówi pan Retel. Chyba nie zna przepisów, które wskazują, że radny ma prawo , skoro jest radnym, uczestniczyć w obradach i przełożony w pracy musi go na czas Sesji zwolnić bez konsekwencji. Pan Retel mówi, cyt.: „no ja nie zostawię szkoły i nie przyjdę na Sesję…” . To może, panie Retel, nie trzeba było zostawać radnym, skoro pan nie może w Sesjach uczestniczyć?

 12. Rózia

  Jeśli radny Józef Dominiuk „ze względu na stan zdrowia” rezygnuje z funkcji przewodniczącego Komisji Rewizyjnej, to chyba już nigdy nie zobaczymy go osobiście koszącego trawę i sprzątającego cmentarne alejki. Wszak człowiek to chory.