Chwila nieuwagi i dwie kolizje

Chwila nieuwagi i nieustąpienie pierwszeństwa  było przyczyną dwóch niegroźnych kolizji do których doszło wczoraj w Gołdapi. Na szczęście w wyniku zdarzeń ucierpiały tylko samochody, nikt nie został poszkodowany. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze.

 

Do dwóch zdarzeń drogowych doszło wczoraj (27 sierpnia) na terenie Gołdapi. Pierwsze z nich miało miejsce kilka minut po 15:00 na skrzyżowaniu ulicy Stadionowej i Suwalskiej. Na miejscu policjanci ustalili, ze kierujący skodą, jadąc ulicą Stadionową, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu volvo, który poruszał się Suwalską. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. 59-latek poruszający się skodą został ukarany mandatem karnym oraz punktami. Kierowcy jechali sami, byli trzeźwi.

Do drugiego zdarzenia doszło około 20:30 na ul. Emilii Plater. Ze wstępnych ustaleń policjantów będących na miejscu wynika, że mężczyzna kierujący bmw jadąc ulicą Emilii Plater od strony ulicy Paderewskiego chciał skręcić w lewo na sklepowy parking. W tym momencie nie zauważył prawidłowo jadącego z na przeciwka audi. Doszło do zderzenia bocznego. Kierowca bmw jechał sam, natomiast w audi podróżowało dwoje pasażerów. Nikomu nic się nie stało. 23-letni sprawca kolizji został przez policjantów pouczony.

Na szczęście w  tych sytuacjach ucierpiały tylko karoserie pojazdów. Policjanci apelują o wzmożoną czujność na drodze.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły