Sesja Rady Miejskiej

Kolejna, absolutoryjna, sesja Rady Miejskiej Gołdapi rozpoczęła się planowo we wtorek o 13.00, jednak podczas posiedzenia została ogłoszona przerwa związana z pogrzebem. Pozostała część programu realizowana była w środę. Link do transmisji i retransmisji: https://esesja.tv/transmisje_z_obrad/654/rada-miejska-w-goldapi.htm

 

Program posiedzenia w załączniku:

PORZADEK_SESJI(44)


Aktualności

Powiązane artykuły

68 komentarzy do “Sesja Rady Miejskiej

 1. Metyl

  Jeszcze nie ma co komentować.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. RODO

  Bardzo interesujące informacje – 75 % RODO
  https://www.prawo.pl/samorzad/czy-mieszkaniec-musi-wyrazic-zgode-na-swoje-nagranie-z-obrad-rady,375607.html

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Klemens Murańka

  W zasadzie można odnieść się tylko do sprawy Raportu o stanie Gminy, gdyż tylko tu na dzisiejszej Sesji działo się naprawdę coś istotnego. Wypada w tym miejscu zaznaczyć niemal absolutny bezład Rady Miejskiej, której członkowie , z wyjątkiem merytorycznego i szczegółowego wystąpienia pana Mioduszewskiego, ( o krótkich i nic nie znaczących uwagach pana Wawrzyna i Hołdyńskiego nie ma co wspominać) nie zabierali głosu, stuliwszy uszy! Rewelacyjnie natomiast zachowali się dwaj mieszkańcy Gołdapi, którym umożliwiono zabranie głosu. Byli to panowie Andrzej Tobolski i Marek Miros. Wystąpienie pana Tobolskiego, z powodu częstego , nagminnego przerywania mu, tak przez przewodniczącego Hołdyńskiego jak i przez burmistrza Luto, było nieco chaotyczne, ale mówił konkretnie i do rzeczy, opanowując zrozumiałe w takiej atmosferze zdenerwowanie. Nie wracał tym razem tylko do zamierzchłej przeszłości lecz skupił się na istotnych sprawach, w większej części mówiąc na temat dotyczący Raportu. Co tyczy się wystąpienia pana Marka Mirosa (tym razem, o co pan Miros poprosił na początku, nie było przerywania) jeszcze nigdy nie słyszałem z jego ust tak dobrze przygotowanego wystąpienia. Nie męczył nas tym razem kolumnami liczb, zestawieniami, które są zrozumiałe raczej tylko skarbnikowi , natomiast bardzo prostym, rzeczowym, zrozumiałym dla wszystkich językiem przedstawił swoje uwagi do Raportu. Nie było w jego wystąpieniu żadnych osobistych zaczepek, oprócz podsumowania w którym zaznaczył, że obecny burmistrz jest burmistrzem złym. Odpowiedzi burmistrza na oba te wystąpienia były chaotyczne i pełne inwektyw, w pewnej chwili nawet pozwolił sobie dotknąć Bogu ducha winnego byłego radnego, który na widowni siedział i się nie odzywał. To było prostackie, bo łatwo jest uderzać w kogoś kto nie ma prawa głosu. Ale tenże radny sobie z tym poradził. Nie była to dobra Sesja, może dowybory nieco podniosą poziom jej pracy. Czas najwyższy.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Anonim

   mamy niestety miernych radnych,nie myślą ,widać że są znudzeni.Gmina Gołdap to Titanik.Przykro patrzec .

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 4. Obserwator

  Powtarzam jak mnich mante: co wybraliśmy to mamy!!!!!!!!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. J

   Ok, ale naucz się w końcu , że to MANTRA a nie „manta” 🙂

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 5. J

  Pan Klemens nie zauważył sprawy śmieci. A to istotne. Mimo tego, że radny Mieruński uzasadniał sensownie, ze wystarczy tylko 20 zł od osoby – Rada zdecydowała, że będzie to 23 zł od osoby za wywóz śmieci. Jeśli zaś ktoś (kto? ) stwierdzi, że śmieci nie są segregowane będzie kara w dwukrotnej wysokości, czyli 46 zł od osoby. Udało się natomiast wprowadzić zmiane w zniżce za pompostownik (dotyczy wyłącznie domków jednorodzinnych!). W projekcie była propozycja zniżki 5 zł od gospodarstwa domowego, radni zdecydowali, że będzie to 5 zł od każdego mieszkańca zamieszkującego daną posesję. Będzie też kara dodatkowa za niepłacenie za wywóz śmieci, jednak jej wysokość nie została dziś ustalona.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. Prawdziwek

  Tak na gorąco: Pierwszy Muchomor zamiast przedstawić czym osobiście zajmował się w okresie międzysesyjnym (niczym), „lwią część” swojego monologu poświecił „wielomilionowym” inwestycjom w tym w drogę do Jabłońskich (do swojego domciu z wiatą na czarny pojazd) – pewnie za wielomilionowe obligacje naszego miasta.
  No to żeś zaimponował mi…huba pierwsza klasa.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 7. moyo

  Burmistrz Tomasz jak zawsze merytorycznie rozwala. I to jest to!!! w jednej chwili rozwala dwóch Panów, Riposta i koniec. Oni przygotowani na kartkach A4 – jakieś wypracowania pisane pewnie z 6 miesięcy. A Luto wstaje i kwituje. Brawo!!!! Wiedza, zaangażowanie tego brakowało poprzedniemu. Oby tak dalej Burmistrzu. szkoda, że ta kadencyjność została skrócona.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Pesymista

   Wizjoner i oportunista (nie mylić z optymistą) na Derektora PWiK albo Zakładu od Przyrody po burmistrzowaniu.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. Anonim

   Ty myślisz co piszesz człowieku zastanawiasz się nad tym,

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Anonim

    Chodzi oczywiście o wpis moyo

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 8. Janek

  Zmęczyłem odsłuchałem i …
  Słaby burmistrz, oj słaby!
  Słaby skarbnik!
  Słaba nowa kadra Lutego!
  A do tego p.Luto nie zrozumiał tego co mówił p.Miros, a do tego nie umie się wysłowić. Piana z ust – panie Luto słabo, słabo… argumenty – brak argumentów. Zachowanie – wystarczy popatrzeć. Masło maślane.
  Wg mojej oceny mamy najsłabszego burmistrza w historii miasta Gołdapi, tak uważam.
  Kiedy obudzą się radni?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Radni nie obudzą sie bo tezeba by było myślec i pracować.A śpiąc wygodnie i ciepłon jest w pieleszach.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Dora

    Zastanawiam się, co oprócz zużywania powietrza i popijania wody na Sesjach robią tacy wybrańcy jak Zdzisław Janczuk, Zofia Syperek, Teresa Dzienis, Marian Chmielewski, Mirosław Zajączkowski i – ciągle nieobecna – Krystyna Sadowska? Pozostali dla przyzwoitości chociażby raz – dwa zabiorą głos. Tylko co z tego głosu skoro absolutnie nie trafiają do nich (z wyjątkiem pani Anuszkiewicz, pana Mioduszewskiego i Mieruńskiego), chociażby wczorajsze słowa pana Mirosa i Tobolskiego w kwestii kolejnych obligacji, które mają posłużyć do zapłaty ciągle rosnącej ceny budowy Zakładu Przyrodoleczniczego. No ręce opadają.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
    1. Pobudka

     Zastanawiałeś się czlowieku nad tym że czasami lepiej nie odzywać się bo gadanie i szukanie dziury w calym pana Mioduszeskiego to nic ciekawego.Co on wnosi do Rady?Donosy które niby na jego ręce spływają.Czlowiek który co robił całe zycie?No proszę o odpowiedź. Tak żyć każdy by chciał.A teraz patrzy na ręce innych no żenada.Wiec kogo tu chwalić. Proszę pomyśleć.

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
     1. pobudka dwa

      dokladnie !!! pan mioduszewski dwa lata pobierałK wynagrodzenie za etat którego nie było, nie pamiętacie państwo ? NIE WSTYDZIŁ SIĘ ! teraz sprawiedliwy wsród narodów !!! draństwo i hipokryzja, nie uważacie ? ile takich jest którzy myślą że się zapomniało.

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
     2. Dora

      To może zajrzyj na posiedzenia Komisji. Może ci wymienieni milczą na Sesji ale pracują w Komisjach. Podpowiadam – srodze się rozczarujesz.

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
     3. xyz

      Ty „pobudka”, ty chyba jeszcze drzemiesz. P. Mioduszewski całe życie pracował (był nauczycielem wychowania fizycznego). Owszem, był też kierownikiem „Hala basen” (powno to stanowisko cie boli). Tam przynajmniej budynek sta, a Mioduszewski siedział w biurze. Skończ studia, zabłyśnie, to może zostaniesz kierownikiem w budowli, której dopiero fundamenty będą kopali (tak jak jeden szanowny pan został kierownikiem Zakładu Przyrodoleczniczego). Owszem, pamiętamy…. Jeśli chcesz coś jeszcze dodać, to najpierw się obudź….

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
     4. belfer

      do tego xyz, pan Mioduszewski jak mi wiadomo, nigdy nie ukończył studiów, tylko studium nauczycielskie, zawsze można spytać bezposrednio, pozdrawiam

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
 9. emil

  Widzę, że panowie MM i AT mają się ku sobie, jak za dawnych lat. Teraz ich łączy współny wróg. Ich wypowiedzi odpowiadają ich wiekowi i nie przystają do dzisiejszych czasów. Czy tego ktoś chce dzisiaj słuchać?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. xyz

   A co w tym złego, że ludzie inteligentni (nawet jeśli mają różne poglądy), nie mogą „mieć się ku sobie” w jakimś temacie? Luto jak zawsze, piana z ust i tylko wieczne żale i brak zrozumienia…… Norma. Jednak to co mnie zaskakuje, to postawa p. Hołdyńskiego….. Panie Wojciechu, proszę nie przerywać i nie podnosić głosu w chwili gdy Pan Tobolski ma swoje przygotowane wystąpienie. Więcej klasy, wierzę, że stać Pana no to.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. emil. myślę że nie chodzi o „wspólnego wroga” a o prawdę .Dużo mówili merytorycznie,i dobrze że im się chce .W czasach demokracji powinna być też opozycja bo była by wtedy nie demokracja a {znajdz antonim do słowa demokracja}. żeby radnym chcilo by się chciec.Niestety na radnego/ą NA KTÓREGO GŁOSOWAŁEM już nigdy nie zagłosuję,nie wykazuje się,a miało być tak inaczej panie /pani radna.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
   2. Pobudka

    Ty spójrz na swoją klasę. Znalazł się mądry i poucza wszystkich. Obrońca Pana Tobolskiego i Mioduszewskiego,czyli sorry nikt z ogromnym wykształceniem,miernoto. W przeciwieństwie co Ciebie Pan Hołdyński potrafi się wypowiedzieć a widocznie powielanych głupot nie chciał wysłuchiwac no ile to można.Slaby jesteś!

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 10. Wiwat Wiaty!

  Oglądając radę mam wrażenie, że radni nie obudzili się z zimowego letargu. Co najmniej w 90% radnych nie wiedziało o co chodzi podczas wolnych wniosków, ja też burmistrza T.Lutego powtarzającego w kółko jak zacięta płyta to samo nie zrozumiałem, to był chaos powiązany chyba z paniką emocjonalną. p.burmistrzu niektóre wypowiadane przez pana słowa mam wrażenie że nie są zrozumiałe dla pana, tak czuje słuchając sesji. Nie wystarczy wyuczyć się pewnych haseł, nie tędy droga. Pytanie do radnych czy wiecie po co tam jesteście i co tam robicie ? Coraz bardziej wierzę w p.Tobolskiego, zwykły mieszkaniec widzi np. prywatę z samochodem jedzie sprawdza potwierdza a radni jak trzy chińskie małpy nic nie widziałem nie słyszałem i nie mówiłem ale kasę wziąłem. Proszę postawić garaż u burmistrza pod domem z pieniędzy podatników bo szkoda nowej luksusowej limuzyny za bagatela prawie 200 tysięcy złotych. Rozumiem że prawa strona radnych nie może wypowiadać się i mieć własnego zdania ale opozycja hmmm, opozycja nie istnieje. Sam Marian nie da rady.
  Stawiam na wiaty. Biedna ta nasza gmina.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Fikcja i utopia

   Właśnie przed głosowaniem nie usłyszeliśmy odpowiedzi na pytania Pana Tobolskiego m.in. o wycieczki do Chin, używanie służbowego samochodu, zabezpieczenie i Pana Mirosa oraz pytanie Pana Wawrzyna o gazyfikacji gminy. Żadnych wniosków i strategii na 2020 i 2021 oraz innych planów. Szczerze to nie wiem na czym stoimy po tej pseudo prezentacji. Za rok znowu usłyszymy to samo tylko datę zmienią.
   Za to widzieliśmy żenujący spektakl w ruchu z cyklu „mi się to wszystko należy” .

   A radni…..jak zwykle bezradni i otumanieni z małymi wyjątkami (ale baaaardzo małymi)

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 11. Czomper

  Taka ciekawostka dziś miała miejsce na Sesji. Pan Tobolski Andrzej w swojej długiej wypowiedzi poinformował, że swego czasu radny a potem burmistrz Luto zarzucał swemu poprzednikowi, Markowi Mirosowi, że ten często korzystał ze służbowego auta w celach prywatnych. Andrzej Tobolski oświadczył, że teraz dzieje się to samo i tak samo ze służbowego auta w celach prywatnych korzysta obecny burmistrz. Podkreślił, „nawet swoje dzieci pan tym autem wozi”. I na dowód prawdziwości swoich słów dodał, że przez okres ponad 20 dni codziennie zajeżdżał przed godziną piątą rano przed dom burmistrza w Jabłońskich sprawdzając czy to służbowe auto tam stoi. Twierdzi, że stało i że robił zdjęcia tej sytuacji. Na te słowa burmistrz Luto wiecie jak odpowiedział? Nie, nie powiedział, że „to nieprawda”! Nie, nie przeprosił, że „tak ,to prawda i więcej się nie powtórzy”. Burmistrz Luto odpowiedział mniej więcej tak: „panie Tobolski niech pan pod moim domem pojawia się trochę później niż o piątej rano bo ja o tej porze śpię i szczekające psy mnie budzą , a to mi przeszkadza, ja chętnie pana przyjmę ale tak o dziewiątej, dziesiątej…” Czyli ANI SŁOWEM nie odniósł się do sprawy używania samochodu! Odniósł się tylko do tego, że pan Tobolski wcześnie rano podobno zakłóca jego sen!!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 12. Kierowca Prywatnego Super B

  Brawo Pan Andrzej Tobolski z pytaniem o interwencję Burmistrza w sprawie zabytków – Kasyno i Suszarnia – konkretne pytanie a odpowiedzi brak!!!
  Bezradność jak ta lala. Pewnie Urząd nadal smsy wysyła do właścicieli tak jak widzieliśmy w odpowiedzi na interpelację radnej Otto na Bip. Skandal, czekamy na reakcję i działanie nasz drogi Burmistrzu Technokrato.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 13. Mama

  Pani sekretarz mistrz, odpowiedź na zapytanie po chińsku, pękam ze śmiechu

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Anonim

   Złośliwie to zrobila, żeby pokazać p.Tobolskiemu że jest ważniejsza i co mi tam jakiś mieszkaniec będzie pytal

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Anonim

    Poprostu bezczelność

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 14. Anonim

  Brawo Panie Andrzeju T za wystąpienie.Zachowanie Burmistrza- aroganckie, trzymający rękę w kieszeni, przerywanie wypowiedzi oraz zachowanie Hołdyńskiego – naganne.Wstyd przynosicie -przedstawiciel władzy jak traktuje obywatela-podatnika!Czas na zmiany, bo jeszcze trochę i gmina popłynie a długi rosną!Wstyd,że Gołdap ma taką władzę.Rządy obecnej władzy prowadzą do wielkiego kryzysu finansowego gminy. Pani skarbnik, pani sekretarz, przewodniczący rady i burmistrz- do WYMIANY! GOŁDAP zasługuje na LEPSZĄ WŁADZĘ!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 15. Andrzej

  Dla emila czy moyo nie ma znaczenia ,że Burmistrz jako osoba publiczna jest niewiarygodny,konfabuluje i wyzywa od kłamców obywateli,którzy mają prawo do swojej oceny jego pracy .Zarzuca byłemu Burmistrzowi zadłużenia i inne nieprawidłowości. Ale obiecywał ,że to naprawi,zlikwiduje zadłużenie ,a nadwyżki budżetowe złoży na lokatach.Zarzucał byłemu,że wykorzystuje samochód służbowy do celów prywatnych i robi dokładnie to samo.Zarzucał byłemu kolesiostwo a kim odsadza stanowiska w ADM,OS ,Gminnej Fundacji,?
  W 2017 jako świadek w sądzie sygn. akt 313/16 oświadczył,że nie stwierdził żadnych nieprawidłowości w Urzędzie Miejskim za czasów Marka Mirosa.i osobiście zlecił audyt,który jego stanowisko potwierdził.
  Wypowiedż Marka Mirosa bardzo dokładnie opisuje proces przepychania kolanami uchwały w sprawie Zakładu Przyrodoleczniczego i łamanie prawa..Hołdyński jako Przewodniczący Rady Miejskiej wnioskował o likwidację PEC co było dla niego osobiście na rękę ponieważ był podłączony do sieci i z tego korzystał na szkodę mieszkańców Wspólnoty Mieszkaniowej Warszawska 1 w kwocie ponad 27 000 zł (dwadzieścia siedem tysięcy).Zainteresowanych odsyłam do analizy oświadczeń majątkowych W.Hołdyńskiego ,które są dostępne na stronie UM w Gołdapi w BIP
  to szczęki wam powypadają.Skoro komentatorzy mają tyle do powiedzenia to dlaczego nie robią tego publicznie na sesjach,jawnie ?
  Andrzej Tobolski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Podziwiam Pana za odwagę i determinację

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 16. zato

  Panowie MM i AT swoim wystąpieniem w sumie niczym nie zaskoczyli. Kompromitacja jak zawsze. Bardzo dobrze powiedziane – że MM przez tyle lat, zadłużając Gminę, nie robił analiz i nie bawił się w specjalistę ekonomistę. Dług zostawił, a teraz ma czelność zarzucać zadłużenie obecnemu. Ludzi to boli bo się nie spodziewali, że samorząd zacznie działać jak samorząd. Panie Tomaszu, powiem głosem wielu ludzi, dobrze wybraliśmy jesteśmy za Panem i to co Pan robi jest widoczne i doceniane.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. b

   zato- Siedzisz czerstwy gościu i sam siebie opiewasz. Nie dorastasz do pięt Mirosowi. A rada to dno- nie dlatego, że śpi, bo za durna, tylko dlatego, że milczy, bo to bezpieczne. Prawie nikt tam nie ma jaj. Wojtek, żałuję, że głosowałam na Ciebie w wyborach. Robiłam to z pełnym przekonaniem. Teraz wiem, że już lepiej było oddać głos na Wiolkę, choć nie nadaje się na burmistrza. Przewodniczącym powinien być Marian Mioduszewski- tylko on ma w tej chwili coś do powiedzenia, ale w otoczeniu Wawrzyna (którego natychmiast należy pogonić ze stanowiska drugiego wiceprzewodniczącego i zlikwidować tę zbędną przy 15 radnych funkcję), Jańczuka i niestety Wojtka, nic sam nie zdziała. Zbyszek M. – kibicuję Ci, masz potencjał, tylko trochę więcej wiary w siebie. Dogadaj się z Marianem i pogońcie to zgniłe towarzystwo.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. b

    Gwoli uściślenia, mam na myśli Zbyszka Makarewicza.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
   2. prawda ?

    B JAK BAŁWAN, WSZYSTKO W TEMACIE.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
    1. C

     Prawda jak g…no prawda, trochę więcej w tym samym temacie

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
 17. Szumilas Paweł

  Strasznie długa była ta Sesja a że nie mogłem poświęcić jej całego czasu odsłuchałem tylko punkt Wolne wnioski, bo na nie czekałem najbardziej. Jednak nie doczekałem się z ust żadnego radnego pytania, dlaczego w naszej miejskiej fontannie, mimo pełni sezonu, nadal nie ma wody? Tylko proszę mi nie odpowiadać, że to z powodu pandemii, bo, podpowiadam, w innych miastach fontanny funkcjonują normalnie, z wodą. Panie Dzienis, może by Pan popuścił z kranika. Albo wyjaśnił o co chodzi.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 18. Aldona

  Wczorajsze słowa T. Luto skierowane do M. Mirosa powalają: ,,Pańska indolencja jeśli chodzi o zarządzanie i kierowanie samorządem jest naprawdę ogromna. I Pan musi to zrozumieć. Pan się kompromituje jako samorządowiec….Panu wypada po 25 latach mówić ze zrozumieniem.”
  A słowa mówiące, że Miros nie wie co to popyt i podaż, do człowieka, który skończył wyższe studia ekonomiczne, to totalna obelga.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. xyz

   Taki jest Burmistrz Gołdapi…. Dobra zmian nadeszła z hasłem „czas na zmiany”, no i zmieniają…. Porażający jest brak taktu w wypowiedzi typu „tu alkoholu się nie pije”… No i ta radość w głosie, kiedy nasz „guru” stwierdza, że to w Starostwie nie odbywają się sesje, bo brak kworum. Tak? To gdzie się pochowali radni np. Wasilewski, Retel, Kuliś, Dzienis, Grenda? Chyba na polecenie swojego wodza robią tak z czystego wyrachowania…. Wstyd, macie drodzy mieszkańcy swoje zmiany.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Zetor z lasu

    A „gdzie się alkohol pije”? W białym domku pod Górnem?

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
  2. Anonim

   Poświęciłem się wczoraj i pierwszy raz obejrzałem sesje. Wypowiedzi Lutego powaliły mnie na glebę, zero szacunku, chamstwo i prostactwo w odpowiedziach poraża, możnaby ująć wręcz- słoma z butów w tym bęłkocie, żadnej merytorycznej odpowiedzi na zapytania czy to P.Mirosa czy P. Tobolskiego, tylko atak na osoby a o tych 40mln to słyszałem jakby zdarta stara płyta się zacięła. Ludzie obudźcie się. Ale to jest tak jak ktoś tu napisał juz- jak wybraliście tak macie. Mirosowi obecny nam panujący nie dorasta do pięt i koniec kropka

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 19. Gołdapianka

  Po odsłuchaniu sesji ogromne rozczarowanie postawą Pana Hołdyńskiego. Dzisiaj nie zagłosowałabym już na Pana (ani na Burmistrza ani na radnego) a niestety głosowałam na Pana. Postawa naszego burmistrza, no cóż nic nowego, gdy ktoś nie ma nic do powiedzenia, żadnych argumentów to stosuje atak i obraża. Nie pierwszy to już raz. A nasi radni („huby” jak ich nazywa burmistrz) śpią oprócz oczywiście Pana Mariana Mioduszewskiego. Gratuluję odwagi dla Pana Tobolskiego i Mirosa za merytoryczne wystąpienia i pokazanie nieprawidłowości w naszej gminie. Szanowni mieszkańcy chyba nie ma innego wyjścia tylko REFERENDUM !!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Anonim

   Jestem za Panie Tobolski organizuj pan referendum trzeba odwołać tą władzę, jak to powiedział burmistrz na sesji – referendum a róbcie sobie proszę bardzo, jeżeli będzie oj burmistrzu żebyś się nie zdziwił , żebyś się nie zdziwił, jak to mawiają – pycha kroczy przed upadkiem.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. jestem z Gołdapi

    jakichs paru pajaców wypisuje herezje,napędza się, kto wy jesteście,gołdapianka ? anonimy ? PAJACE NIC WIĘCEJ, ja jestem z Gołdapi i cieszę się że mamy takiego Burmistrza, miasto pięknieje, działki na tężni znajdują kupców, coś się dzieje, jesteśmy jednym z najładniejszych miast w POLSCE ! narzekać i marudzić potraficie,pomysłu żadnego, pozdrawiam Gołdapian i Gołdapianki, zdrowego rozsądku , obiektywizmu życzę, nie ulegać bandzie frustratów tęskniących za …. za czym? za korytem !!!

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
    1. Anonim

     Jesteś z Jabłońskich

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
    2. Ja

     Tych „paru pajaców” wytyka błędy. A ja się pytam, gdzie są ci wszyscy pochlebcy i piewcy sukcesu TL? Czegoś się boją? A może zwyczajnie się wstydzą?

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
 20. MARIA

  Pan Luto mówi o indolencji i braku wiedzy poprzedniego burmistrza?! WSTYD! Można nie lubić pana Mirosa, ale nie wolno przekreślać dorobku tych sześciu kadencji jego zarządzania Gołdapią. Różnica klasy w zachowaniu i poziomu merytorycznego obu panów jest aż nadto widoczna. Obecny burmistrz nie potrafi podjąć merytorycznej dyskusji, bo mu po prostu brakuje argumentów. Zachowanie w stosunku do pana Mirosa niegodne urzędu burmistrza. Pełna kompromitacja

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 21. Nikodem

  Podpiszę się pod referendum i wesprę ile tylko będę mógł. Nawet wówczas kiedy będzie stał za tym pan Tobolski. choć sądzę, że inicjatorów będzie więcej!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Nikodem 2

   Będzie dużo więcej, proszę wierzyć.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 22. zosia

  wiecie co jest najśmieszniejsze? to , że na tym portalu tylko czekacie na artykuł który ma w temacie Urząd Miejski lub Burmistrz Tomasz Luto. I ciągle jest to samo, jak zdarta płyta. Ciągle komentują te same osoby, ale co jest najlepsze, jakie poematy piszą te osoby. Tylko tyle możecie w sumie. Boli was i będzie boleć co obecny burmistrz robi. Jaką ma wiedzą i co sobą reprezentuje. Ciesze się, że wystartował do wyborów i wygrał i później znów wygrał. Oby tak dalej.Ludzie są za Panem Panie Burmistrzu. A te raptem kilka osób, którym się nie podoba to, że nadeszłą dobra zmiana, nadal będą komentować żeby poczuć się lepiej 🙂

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Antygona

   Padłem!
   Nic dodać nic ująć!
   Garbaty anioł zszedł na ziemię!

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Swobodny Dżordż

    @Antygon(a)

    Joł, brotha! -)

    Z tym aniołem to dobre!

    Garbaty anioł zszedł na ziemię
    I spytał Tomka „gdzie twa siła drzemie
    Chyba nie w beemie?
    To znaczy w skodzie, superb-samochodzie

    Od dobrych kilku lat
    Zmienia nam Gołdap tak
    Że anioł nie wie sam
    Czy geniusz to czy cham
    Czy w główkę go podrapać
    Czy usiąść i zapłakać

    itede itepe

    Niech nam żyje i dorasta
    Burmistrz Luto – chluba miasta!
    (a komu nie pasi, temu w meordem!)

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
  2. Freedom

   Zosia na innym portalu o Gołdapi nie można komentować nie będąc anonimowym tylko za pośrednictwem używania FB możesz napisać komentarz i przestajesz być anonimowy (chociaż nic w sieci nie jest anonimowe ale do kiedy nie przekraczasz granicy prawa jesteś powiedzmy anonimowy). Ludzie na tym portalu mogą być anonimowi i wypowiedzieć swoje poglądy i dlatego też nie są potem napiętnowani przez władzę. A władza jest mściwa i pamiętliwa oraz dokuczliwa. Poproś inny miejski portal aby włączył komentarze a zobaczysz to samo. Obserwując władzę na FB można zauważyć że ciągle do obrzydzenia te same osoby słodzą słońcu narodu. Jaki jest świetny i super i tyle zrobił dla Gołdapi – nie wiem co sam zrobił dla Gołdapi nie widzę tego. Wiem kupił sobie super furę. Jeszcze potrzebujesz większego wyjaśnienia Zosiu ? Popatrz i uważnie wysłuchaj odpowiedzi Szanownego Pana Burmistrz na wypowiedzi Panów Mirosa i Tobolskiego, nie zostały im udzielone odpowiedzi nawet w najmniejszym stopniu, to był wybuch emocji mimo to że rozliczany był on sam Burmistrz ze swojej działalności. Nie przeprosił podatników że jeździ służbowym samochodem który kosztował grubą kasę podatników przy takich długach, używając go jak prywatny kupiony za własne pieniądze. Ludzie najzwyczajniej nie chcą być potem napiętnowani dlatego w celu uwolnienia swoich poglądów i chęcią się nimi podzielenia trafiają tutaj. I bardzo dobrze że jest taki portal. Jeszcze jedno żałuję że elektorat obecnej władzy nie czyta Internetu i nie widzi co się dzieje ale za to ma wiaty.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  3. Rudy rydz

   Jaką ma wiedzę? Gdzie zdobył tę wiedzę? Uniwersytety, uczelnie? Staże w licznych firmach? Tytuły naukowe? Magister to nic nadzwyczajnego, a sierżant to, proszę o wybaczenie innych sierżantów, jednak niezbyt wysoki stopień. A to co sobą prezentuje? Widać to po reakcji na wszelkie próby wytykania błędów.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Magister

    Czy prawdą jest, że obecny burmistrz z powodzeniem ukończył studia wyższe i posiada tytuł magistra? Jeśli tak, to jaką uczelnię ukończył Tomasz Luto? Jaki jest tytuł jego pracy magisterskiej?Jakoś nikt jasno nie umie odpowiedzieć na to pytanie.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
   2. Teresa

    Wg mnie to nie powinno sie obrarzać oficera Straży Grnicznej. bo burmistsz napewno ma otpowiednie wykrztałcenie . Inaczej by burmisszem nie został. I bym prosiła go nie obrarząc bo to jest chamstwo.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
  4. Anonim

   A co takiego robi Zosiu samosiu, niech twój ulubiony włodarz odpowie w końcu konkretnie i rzeczowo, niech pokaże jak ma jaja, co załatwił dla Gołdapi w Chinach, co ta wizyta przyniesie za korzyści dla Gołdapi.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Pobudka

    A co wnosiły wyjazdy poprzednika a było ich od cholery?No proszę napisz.Jeden wyjazd do Chin i tyle problemu.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
    1. Wakacje życia

     Zafundowł sobie i swoim panciom całkiem prywatny wyjazd za nasze pieniądze i do tego bezczelnie milczy na ten temat

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
     1. Pobudka

      Tak to były jego wakacje życia, i co masz z tym taki problem ,żałujesz że Ciebie tam nie było, wcześniejsze wyjazdy włodarzy Cię nie bolały jak ten jeden wyjazd do Chin?Sorry ale myślacych tu malo.Zazdrość i obłuda

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
 23. ster

  Osobowość wieloraka- zosia – Tomuś i jeszcze wcześniejszy moyo (i wiele innych nicków)- ten sam styl, ta sama buta. Ale cholera cię bierze, jak czytasz te poematy na swój temat, dlatego musisz się przynajmniej sam dowartościować, bo nikt inny już tego na żadnym forum (może poza lizusowskim facebookiem) nie robi. Czekam na twój upadek i z przyjemnością pogratuluję wszystkim, którzy przyczynią się do tego. Aż dziw, że im większe dno, tym wyższe mniemanie o sobie.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 24. Andrzej

  Rozumiem,że mam wielu przeciwników ,ale to dla dobra wspólnego od kilkunastu lat uczestniczę w życiu publicznym i nie dla osiągania osobistych korzyści ,tylko po to żeby władza działała uczciwie.Jestem patriotą i przedstawicielem społeczeństwa obywatelskiego,więc mam prawo patrzeć każdej władzy na ręce.
  Czy łamanie i naruszanie prawa przez urzędników oraz patologie powinny być ujawniane ,czy zamiatane pod dywan ?
  1.Brak wniosków i odpowiedzi na udostępnienie informacji publicznej na stronie Urzędu Miejskiego (obowiązek ustawowy) jest naruszeniem prawa,czy nie ?
  2.Oświadczenia majątkowe z podanymi adresami jest naruszeniem ustawy o ochronie danych osobowych (Rodo) Tak było przez kilka dni.
  3.Sprawa odcinka drogi w Galwieciach.Najpierw droga a póżniej dopiero procedury przetargowe.
  4.Zamiana 2 mieszkań w budynku Wolności 13 ze stratą 50 tys zł na niekorzyść gminy z pominięciem formy przetargowej.
  5. Przepychanie na „chama” i niezgodnie z prawem uchwały o zwiększeniu o 8 mln zł.wkładu własnego na budowę zakładu przyrodoleczniczego .Doskonale przedstawił to Marek Miros.
  6.Wycieczka do Chin za publiczne pieniądze. Burmistrz,Skarbnik i Pani Sekretarz,bez korzyści dla mieszkańców,a wcześniej zastępcy Burmistrza
  7. Wykorzystywanie samochodu służbowego do celów prywatnych przez Burmistrza Luto za pieniądze podatników codziennie. Złamanie dyscypliny finansów publicznych (przestępstwo)
  8.Wyłączenie spod jurysdykcji Ministerstwa Zdrowia SSSE i umożliwienie powstania zakładu produkcji masy bitumicznej (kolejnego truciciela) w miejscowości uzdrowiskowej.
  9.Wypłacenie blisko 90 000 zł nagród i premii najwyższym urzędnikom pomimo ,że ich pensje są bardzo wysokie.
  10.Brak konsultacji społecznych na wydanie ponad 30 milionów zł publicznych pieniędzy na inwestycję opartą na fikcji.(Studium Wykonalności)
  11.Wylewanie ścieków do rzeki Gołdapy przez PW i K Gminną Spółkę.
  12.Zatrudnianie bez konkursów na stanowisko Prezesa dyletantów w dwóch gminnych Spółkach prawa handlowego ADM i PW i K.
  13.Gigantyczne zadłużenie Gminy Gołdap 45,5 mln.zł
  14.Najwyższe podatki i stawki za śmieci,wodę i kanalizację,podatki od nieruchomości.
  15.Brak odpowiedzi na wnioski,interpelacje i zapytania niektórych radnych.
  16.Fatalna Rada Miejska z Hołdyńskim na czele.
  To tylko kilkanaście powodów ,żeby powiedzieć MAM DOŚĆ
  jako obywatel i mieszkaniec.”Podziwiam” dobre samopoczucie zwolenników Burmistrza i ich znajomość faktów .Niestety nie każdy kto nosi białą koszulę i garnitur jest dobrym i uczciwym gospodarzem,dbającym o dobro publiczne.CZAS NA ZMIANY !
  Andrzej Tobolski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 25. Sława Tarasiewicz

  Szanowni Gołdapianie!Korzystając z okazji komentarzy o dzisiejszej sytuacji w naszym życiu i relacjach międzyludzkich zapraszam na wystawę „Śladami przeszłości od caratu do współczesności SAGA RODU IWANOWSKICH” Jest to lekcja historii i stosunków MIĘDZYLUDZKICH.W pierwszej gablocie udostępniłam eksponaty, które zabrała ze sobą jadąc do Polski zza Buga w lutym 1946roku moja babcia Waleria Iwanowska,mama Anny Przestrzelskiej.Tymi eksponatami są WIZYTÓWKI -PRZYJACIÓŁ, SĄSIADÓW.To oznaczało,że zabierała ze sobą pamięć o czasach młodości, przyjaźni, współpracy i miłości między ludźmi.Jest wiele innych bardzo ciekawych eksponatów, dokumentów, map, zdjęć z początków XX wieku oraz niezwykła historia carskiego serwisu.Warto odwiedzić wystawę, szczególnie ciekawa jest gablota ze zdjęciami z 1947r z Gołdapi -Drużyny Harcerskiej .Szanowni Państwo- ta wystawa jest naprawdę ciekawa. Zachęcam inne Rodziny, pokażmy swoje Rodzinne pamiątki naszym dzieciom, wnukom ,sąsiadom i lokalnej społeczności.Serdecznie zapraszam.II Budynek Izby Regionalnej. Szczególnie polecam Gołdapskim Samorządowcom!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 26. Irek

  Skoro burmistrza Luto stać na budowę drugiego nowego domu że stawem to powinno stać na drugi prywatny samochód.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 27. Edi

  Dzisiaj mamy kolejną rocznicę Obławy Augustowskiej. Cieszę się, że zamieściliście tak obszerny artykuł o tym, jak naszych dziadków mordowano. Widocznie krew warszawiaków poległych w powstaniu była bardziej czerwona.

  Cóż za hipokryzja.
  Pozdrawiam całą piątkę moderatorów

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...