Działaj kolorowo – gra na orientację

Dlaczego jeszcze ich nie ma? Czy zgubili się gdzieś w leśnych ostępach? W czwartek, 23 lipca, las Kumiecie stał się miejscem poszukiwań. Rozgrywała się w nim gra na orientację.

 

 

 

Harcerze,  zuchy z rodzicami oraz zainteresowane dzieci z Gołdapi  przemierzały las z mapą w ręku. Największe emocje były w lesie, gdzie grupy poszukiwały punktów kontrolnych, by odbić znajdujący się tam symbol. Liczył się czas oraz zaliczenie wszystkich dziewięciu punktów. Do niektórych punktów kontrolnych trzeba było przedzierać się przez wysokie pokrzywy. Jednak humory dopisywały uczestnikom do samego końca. Trasę przygotował pan major Krzysztof Świętoń, który również oceniał wykonanie zadania. Najlepsi w kategoriach: zuchy z rodzicami, harcerze oraz wędrownicy otrzymali dyplomy i nagrody.

Po trudach wędrówki można było posilić się piekąc kiełbaski, jabłuszka i pianki na ognisku. Był też czas na kolorową zabawę i rysunki.

Organizatorem działania było Stowarzyszenie „Emerytowanych policjantów” w Gołdapi oraz 2 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Aves”.

Projekt „Działaj  kolorowo” dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny i Gminy Gołdap realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny.

Powiązane artykuły