Sesja Rady Miejskiej Gołdapi – transmisja i retransmisje

Program środowej sesji Rady Miejskiej jest dosyć obszerny. Radni będą między innymi podejmowali decyzje w sprawie: „wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi” oraz „zasad korzystania ze skweru i parkingu miejskiego na placu Zwycięstwa w Gołdapi”.Transmisja i retransmisje pod linkami:

https://esesja.tv/transmisje_z_obrad/654/rada-miejska-w-goldapi.htm

https://esesja.tv/transmisja_na_zywo/654/rada-miejska-w-goldapi.htm

 

Nad opłatami za gospodarowanie odpadami komunalnymi komunalnymi 17 kwietnia dyskutowała również Rada Miejska w Olecku. Tamtejsi radni zaakceptowali projekt uchwały, który zamieszczamy niżej.

olecko_odpady

Dla ewentualnego porównania – z oleckiej uchwały wynika m.in., że nowe stawki wyniosą:
16 zł od osoby/ miesiąc, za odbiór odpadów segregowanych (obecnie 12 zł) ,
– 32 zł od osoby/miesiąc za odbiór odpadów, które nie są zbierane w sposób selektywny (obecnie 24 zł).

Podczas sesji radni zajmą się również likwidacją Szkoły Podstawowej w Jabłońskich i przekształceniem jej w filię Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi.

Pełny program środowej sesji w załączniku:

PORZADEK_SESJI(43)

Projekty uchwał:

http://bip.goldap.pl/pl/1401/27939/xxiii-sesja-rady-miejskiej-w-goldapi-odbedzie-sie-w-dniu-2-5-22-r-.html

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły

77 komentarzy do “Sesja Rady Miejskiej Gołdapi – transmisja i retransmisje

 1. Krak

  Sesja zapowiada się interesujaco. Należy spodziewać się, że sprawy dotyczące opłat za śmieci i opłat parkingowych wzbudzą wiele emocjonalnych wystapień. Także sprawa skargi pana Tobolskiego, rezygnacja z mandatu pani Otto,ciągle nierozwiązany z powodu gnuśności przewodniczącego Rady problem niewłaściwego podejścia urzędu do sprawy budowy odcinka drogi w Galwieciach, oraz zastarzała sprawa zegara słonecznego powinny spowodować wystąpienia radnych. Nie powinna być też pominięta kwestia „zdalnej ” pracy obu burmistrzów w sytuacji gdy władze Starostwa pracują normalnie, w pełnym wymiarze godzin. Zobaczymy.

  1. nie-luto

   Dzisiejsza sesja obnażyła słabość władzy burmistrza, ale też pokazała kto z radnych potrafi samodzielnie myśleć, stawiać pytania, poddawać w wątpliwość nieomylność burmistrza i jego dworu. Pokazała także jak nieudolnym zarządcą naszej gminy jest Tomasz Luto – obcy jest mu dialog, współpraca, a nawet zwykła rozmowa. Mówi się że „uczeń przerósł mistrza” – teraz Luto przerósł Mirosa, którego jeszcze 5-6 lat temu tak krytykował za manipulacje i wykorzystywanie stanowiska (w tym służbowego samochodu).
   Można by zapytać: „Tomku co się z tobą stało?”
   Oczywioście nie liczę tu na jakokolwiek refleksję, jest ona obca takim osobnikom jak Luto czy Ciołek – taki zawód, takie wykształcenie!

 2. Marian

  Na portalu poniżej ukazał się interesujący materiał pod intrygującym tytułem „Łączyć czy nie łączyć?” Wydawałoby się, że taki tytuł powinien wywołać dyskusję wśród czytelników a nie tylko podawać opinię redaktora, zwłaszcza, że na końcu występuje znak zapytania. Niestety, pan Redaktor widocznie uważa, że tylko jego opinia ma tu znaczenie, bo jak inacvzej można rozumieć to, że pod tytułem kończącym się znakiem zapytania nie ma możliwości komentowania?

 3. Motyl

  Godzina 13.03 – transmisji nie ma !

  1. Nie ma, nawet po wejściu przez link urzędu. Czekamy…

 4. Motyl

  Godzina 13.11 – transmisji oraz jakiejkolwiek reakcji Redakcji na tę sytuacją – nie ma.

  1. Brak transmisji to nie wina redakcji…

 5. Tytko

  Treść i zamysł wypowiedzi radnej Anuszkiewicz w sprawie pomysłu połączenia Domu Kultury z Biblioteką jak najbardziej słuszny, natomiast poziom jej wypowiedzi niestety bardzo niski, co można łatwo sprawdzić odsłuchując jej wypowiedź z retransmisji. To przykre, że radna wybrana przez mieszkańców nie potrafi wypowiedziec kilku zdań w sposób zrozumiały i poprawny.

 6. Anna

  Uważam, że o ile wypowiedź pani Anuszkiewicz jest jak najbardziej w tym punkcie zasadna, bo dotyczy zmiany porządku obrad, o tyle wypowiedź pana wiceburmistrza Morzego powinna mieć miejsce dopiero w punkcie dotyczącym tej sprawy. Po co rozwijać to co jest treścią dopiero któregoś tam punktu?

  1. Słuchając wypowiedzi pana wiceburmistrza Jacka Morzego można pomyśleć, że to on jest dyrektorem biblioteki, że on po prostu tam rządzi i po prostu – wie lepiej. Nie wie jednak w tej sprawie lepiej, nawet twierdzę, że słabo się w tym temacie orientuje. Między innymi „zapomniał” o istotnych aspektach działalności tej placówki, które powinny przesądzać, moim zdaniem, o autonomii biblioteki (o tym wkrótce szerzej napiszę), choćby o roli działu zbiorów specjalnych, digitalizacji, archiwizacji, izbie muzealnej, krzewienia dziedzictwa kulturowego. Ponadto ze strony inicjatorów łączenia jest to upór nie mający żadnego uzasadnienia ekonomicznego. Natomiast brak bazy do działań dodatkowych, jako część uzasadnienia, jest po prostu totalną bzdurą…

   1. Odnośnie połączenia...

    Właśnie obchodzimy 450 lecie nadania Gołdapi praw miejskich. Tymczasem Tomasz Luto wyskakuje z pomysłem praktykowanym na wsiach, czyli połączeniem Biblioteki i Domu Kultury w jedną instytucję – rzekomo w imię oszczędności i usprawnienia działalności. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że pomysł ten jest rozpaczliwą i karkołomną próbą załatania wakatu na stanowisku dyrektora Domu Kultury. Z góry skazane na niepowodzenie obsadzenie tego stanowiska Mirosławem Bobrowskim (fragment usunięty przez redakcję) obnażyło tylko jak krótka i mierna jest ławka kadrowa Tomasza Luto. Niestety nie ma i nie będzie sensownego kandydata na to stanowisko dopóki burmistrzem Gołdapi jest Tomasz Luto.

 7. Czytelnik

  Moim zdaniem, nasza gołdapska biblioteka już dawno straciła (może i dobrze) charakter czysto biblioteczny, czyli czytelni i wypożyczalni książek. Dziś ta instytucja, zgodnie z rozwojem kultury, nabrała charakteru multi, tj,. jest miejscem także wystaw, prelekcji, spotkań autorskich itd. itp. I o ile pani Wojtanis – moim zdaniem – doskonale spisywałaby się jako dyrektor tej pierwotnej biblioteki (czytelnia i wypożyczalnia) o tyle absolutnie nie radzi sobie dziś z szerszym zakresem rozwijających się nowoczesnych funkcji tego miejsca. Więc – moim zdaniem – dokładanie pani Wojtanis jeszcze bardzo szerokiego zakresu zadań Domu Kultury jest kompletnie nie trafionym pomysłem. Niestety nie widzę też innej osoby która dziś potrafiłaby umiejętnie te dwie instytucje z korzyścią dla mieszkańców połączyć. Dlatego póki co zachowałbym obie instytucje oddzielnie.

 8. Romek

  Pan Wawrzyn jak zwykle chce być arbitrem i proponuje to co zawsze – odłożyć problem na później. Tak jest i dziś w sprawie połączenia Domu Kultury i Biblioteki Publicznej. Taki to i radny.

  1. Anonim

   To przestańcie już wreszcie głosować na tych Wawrzynów, Jańczuków itd.

 9. Tytus

  To jest żałosne, że po kilku miesiącach epidemii pan burmistrz Morzy poproszony o wypowiedź o działaniach burmistrza , mówi, że „proponuje by burmistrz Luto wypełnił ten punkt na następnej sesji”. W sytuacji, kiedy obaj panowie burmistrzowie od dawna pracują tylko „zdalnie” jest to tym bardziej nie na miejscu. Wychodzi na to, że pan burmistrz Morzy nie wie co się aktualnie dzieje w mieście.

  1. Jajo

   Z pewnością zastępca wie, co się w mieście dzieje. Zakładam, że nie wie co u głównego słychać, bo nie ma konta na FB

 10. AA

  Transmisja z Sesji jest bardzo niskiej jakości. Ciągle przerywana.

  1. Rudzielec

   Taka transmisja jak cała informatyzacja w urzędzie z informatykiem i sierżantem na czele… stfu!

 11. Szymon

  Dzisiejszy poziom transmisji z obrad Rady to żart i kpina z mieszkańców Gołdapi. Urząd Miasta nie chce żebyśmy obrad słuchali? Pani Sekretarz nic z tym nie robi. Należy to wyjaśnić i winnego (winną) ukarać.

 12. Krystyna

  Ale jaja. Nawet prawidłowego druku deklaracjiw sprawie śmieci urząd miasta nie potrafi przygotować dla radnych. Wstyd. Tak to jest jak burmistrzowie pracują zdalnie.

  1. whatsup

   wzór deklaracji został przygotowany porządnie i został przedłożony radnym, dziwne że tylko Radna Anuszkiewicz i Radny Makarewicz nie wiedzieli nic o tym. a co najlepsze jest to, że żaden z radnych nawet nie przejrzał wzoru deklaracji i nie wiedzieli o czym jest mowa 😀

   1. Anna

    Wzór deklaracji nie był przygotowany porządnie. Inny wzór omawiała pani skarbnik i pani Prawnik a inny na e-sesji mieli radni i o tym mówili radny Makarewicz i radna Anuszkiewicz.

    1. dem

     Pan Makarewicz i Pani Anuszkiewicz nawet nie przeglądają materiałów które otrzymują… dlaczego inni radni mieli materiały?? hmm czy to jakaś konspira? 🙂

     1. med

      Dokumenty znajdujące się na BIP nie mają wstawionych kwot za kompostowanie, są wykropkowane miejsca. Oznaczało by to że były jeszcze jakieś dokumenty?
      http://bip.goldap.pl/files/files/wzor_deklaracji.pdf
      http://bip.goldap.pl/files/files/wzor_deklaracji_AUTOPOPRAWKA.pdf

     2. rad

      zwróć się z pytaniem do przewodniczącego o to dlaczego wszyscy radni oprócz wymienionych wcześniej dwóch, mają inne materiały ….. albo napisz wniosek o udostępnienie informacji publicznej, albo przyjdź lepiej na sesję w następnym miesiącu i złóż wniosek, albo jeszcze lepsze- złóż skargę do komisji skarg i wniosków 😀

     3. ?????

      Ciekawe jak mieli to zrobić?https://goldap.org.pl/2020/05/e-zalaczniki/

     4. medd

      hahahaha oni nawet nie wiedzieli, że w treści uchwały jest jeszcze jeden załącznik hahahahaha. brawo radna Anuszkiewicz i Radny Makarewicz- zaskakujecie mnie za każdym razem bardziej 😀

 13. Mirek

  Dobrze, że pan Zbigniew Makarewicz ciągle drąży sprawę możliwości bezpłatnego korzystania przez pierwsze pół godziny z parkingu na terenie Placu Zwycięstwa (nie przy ulicach!) . Okazuje się, że jest możliwość podjęcia przez Radę takiej uchwały. dobra robota. Konsekwencja radnego zasługuje na pochwałę.

  1. Strachu

   Ostatecznie cykor go obleciał 😉

   1. Rysiek

    Zobaczymy. Podobno to nie koniec sprawy.

  2. Kierowca Super B i parkometr na żetony

   Konsekwencja….chyba żartujesz…nawet nie wiedział (pomimo doświadczenia podobno) jak zmienić regulamin zgodnie ze swoją propozycją i wycofał się….jak tak ma wyglądać konsekwencja w wydaniu radnych to dzienks. To nie konsekwencja to BEZRADNOŚĆ w pełnym wymiarze i we wszystkim. Takich manipulacji radnymi ze strony UM w telewizji nawet zobaczysz – oni nic nie mogą.

 14. Maks

  Na uwagę zasługuje dzisiejszy brak jakiejkolwiek aktywności przy istotnych dla mieszkańców sprawach (opłaty parkingowe) ze strony radnych: Syperek, Janczuka, Hołdyńskiego, Dzienis, Anuszkiewicz ,Pietrewicz, Chmielewskiego i Wawrzyna. Moim zdaniem to wstyd, że tylko radny Makarewicz próbował jakoś zadbać o interes mieszkańców.

 15. Obserwator

  Na uwagę zasługuje poziom i sens wypowiedzi Pani Dzienis. Ja odniosłam wrażenie, że nawet Pani radna chyba nie bardzo miała pojęcie co chce powiedzieć. Jak na radną poziom żenujący …

  1. Jarosław

   No chciała przecież dać dychę wyborcom…rozkręca się.

   1. Dyrma

    Dużo mniej rozgarnięte wystąpienie w tej sprawie miał Chmielewski. Ten nic nie łapie.

  2. J

   Tym razem się z taką opinią nie zgadzam. Co prawda pani radna, jeśli się nie mylę, bodaj czy nie pierwszy raz zabrała dziś głos na Sesji, i nadal uważam, że jest to radna bardzo niskiego lotu, to jednak jej wypowiedź wcale nie była głupia. Jeśli tylko Ustawa na to pozwala, uważam, że można by brać pod uwagę próbę podwyższenia kwoty za kompostownik dla właściciela gospodarstwa. Na pewno bowiem Ustawa nie pozwala na obdarzanie 5- złotową zniżką każdego mieszkańca tego gospodarstwa.

 16. Agata

  Słusznie, że w sprawie wniosku obywatela o odwołanie z funkcji przewodniczącebgo Rady pana Wojciecha Hołdyńskiego, Rada podjęła taką a nie inną decyzję. Pojedynczy obywatel na pewno nie może mieć prawa procedowania w tej sprawie. Natomiast na pewno może wyrażać swój pogląd w tej czy innej sprawie podczas obrad Rady, oczywiście zachowując zasady zgłaszania się do głosu. Pan Hołdyński nie pozwalając wówczas zabrać głosu – popełnił błąd i powinien ponieść konsekwencje. Tylko jednak od Rady zależy czy powinien to być wniosek o odwołanie go z zajmowanego stanowiska.

 17. Remek

  Niestety. podczas dzisiejszej Sesji większość interesujących mieszkańców spraw nadal nie została dotknięta. Poruszono sprawy dotyczące opłat za śmieci i opłat parkingowych, sprawę skargi pana Tobolskiego, rezygnację z mandatu pani Otto. Natomiast istotne tematy, chociażby zdalnej pracy obu burmistrzów, nadal nie wiadomo na co czekają. Odwagi, radni.

  1. Zbigniew

   Panie Remku, proponuję napisać do któregoś z radnych, (kilkoro z nich jest dostępnych w mediach społecznościowych) nie wierzę że nie zada pytania w imieniu mieszkańca. Nawet nie powinien odmówić, w końcu od tego miedzy innymi jest.

   1. Nuniek

    To może któryś radny, np o imieniu Zbigniew niech już skorzysta z tego co tu napisane, bo to w końcu głos mieszkańca, i zapyta o te sprawy.

 18. ehhh...

  Uważam, że pomysł Pana Makarewicza jest bardzo dobrym rozwiązaniem, 30 minut za darmo to dobry kierunek. Jednak nie mogę się zgodzić, że będą miejsca parkingowe dla urzędu bezpłatne. Uważam, że Pan Burmistrz powinien płacić za parking i to ze swojej kieszeni mimo że jeździ służbowym samochodem, chociaż nie wiem czy to dobre określenie służbowy, bo jeździ nim jak prywatnym. Czy służbowy samochód to samochód który stoi pod urzędnika domem codziennie w dzień i w nocy ? Dojeżdża nim do pracy dzień w dzień i używa go jak prywatnego? Kto płaci za paliwo? Osobiście Uważam, że jest to nadużycie i jednym z punktów na sesji powinien być poruszony ten temat, wg mnie to jest skandal.
  Panie Burmistrzu szukasz oszczędności i chcesz połączyć DK z BP a może czas zacząć oszczędzać od siebie, samochód za prawie 200 tyś to raczej nie są oszczędności ale limuzyna musi być. Czego my mieszkańcy doczekaliśmy… To nie jest prywatny folwark.

  1. Zenek z lasu

   Ludzie w mieście ” gadają ” a i na wsi też „już mówią ” że zastępca burmistrza odchodzi niebawem na emeryturę. Podobno nowym zastępcą ma być prezes ADM. Czy to prawda czy może
   tylko plotki ?

   1. Zenek zza lasu

    CZAS WIĘC JAK NAJSZYBCIEJ WYJAŚNIĆ ŚMIERDZĄCĄ SPRAWĘ BUDOWY BEZ ZAPYTANIA OFERTOWEGO FRAGMENTU DROGI DO PAŁACU W GALWIECIACH. CZEMU PRZEWODNICZĄCY HOŁDYŃSKI TAK TĘ SPRAWĘ ODWLEKA?

 19. ktos

  Jakość przekazu internetowego tak mierna jak jakość radnych.Pycha burmistrza jest widoczna i lekceważąca mieszkańców.Żyjemy w takich czasach gdzie rząd nas kiwa i oszukuje więc i na dole tej władzy też tak się postępuje.Gołdapianie muszą przetrwać ten trudny czas!A potem będzie już tylko lepiej.Wybierzemy NOWE władze, nowych radnych co będą po stronie mieszkańców a nie władzy.Torcik urodzinowy miasta tylko dla swoich, reszta się nie liczy.

 20. Andrzej

  Powyższe wpisy świadczą o tym ,że kształtuje się w Gołdapi społeczeństwo obywatelskie, dla którego nie jest obojętne to co dzieje się w życiu publicznym. Szkoda tylko ,że to społeczeństwo anonimowe, ukryte.
  A spraw i tematów jest mnóstwo i to głównie radni powinni być naszym głosem podczas sesji.Ale niestety nie są ,a ich poziom i zaangażowanie daje podstawę do arogancji, ignorancji czy lekceważenia przez Burmistrza.
  Kiedy obywatel chce poruszyć jakieś problemy na sesji to taki Hołdyński nie dopuszcza jego do głosu,a radni czy Burmistrz też nie reagują,pokornie przyjmując te niedemokratyczne standardy jako coś normalnego.Patologia , czyli choroba , której miało nie być na dobre usadowiła się w Gołdapi,ale to tylko i wyłącznie za sprawą konkretnych ludzi z imienia i nazwiska .Poprzedni Burmistrz ustanowił standardy i większość radnych to ludzie ,którzy je poddańczo respektowała i wtedy i teraz, nie rozumiejąc zbyt wiele co się wokół nich dzieje.Tolerowano przekręty i patologie i nic się nie zmieniło,ale co najgorsze okłamują nas wyborców ,że działają dla dobra wspólnego.nas mieszkańców.Przykład.
  Dlaczego do dzisiaj nikt nie zawiadomił organów i instytucji kontrolnych w związku z konfliktem interesów państwa Dzienis. Wy radni macie nie tylko prawo ale i obowiązek patrzeć władzy wykonawczej na ręce.
  Andrzej Tobolski

 21. Obserwator

  A ja uparcie powtarzam: Co wybraliśmy to mamy! Wiwat wybrańcy, wiwat wyborcy! Poziom wybrańców świadczy o poziomie wyborców! Pozdrawiam!

 22. Kierowca Super B

  Najlepsze były też wywody na temat rosnących kosztów odbioru odpadów przez spółkę Ekomazury u tłumaczenia naszego przedstawiciela w zarządzie – Członek Rady Nadzorczej – Jarosław Duchnowski, który ogólnie niewiele wie i zaprasza prezesa na tłumaczenia. Prawda jest taka ze spółka czuje nasz piniądz ;). Obudźcie się radni – to my/wy powinnismy na nich wpływać skoro mamy swojego przedstawiciela (może nasz Guru powinien osobiście działać) w zarządzie i dokładamy do tego interesu, albo zacząć działać w inny sposób, który Wy wybrani powinniście razem z BG wymysleć z korzyścią dla budżetu i mieszkańców – a nie kalkować najprostsze bezmysły. Czas był i jest nadal tylko potrzeba mieć cojones.

 23. Obserwator

  Jaki Pan taki kram. Od dłuższego już czasu wszyscy komentują porażający poziom w Urzędzie Miejskim i w jednostkach podległych. Zgadzam się w pełni z autorem listu do redakcji, który pojawił się dzisiaj na tymże portalu. Czego możemy oczekiwać gdy OSIR-em zarządza kierownik od autobusów, PWIK „mistrz ujęcia”, ADM-em emerytowany policjant a w Opiece Społecznej Pani z Olecka (fragment usunięty przez redakcję). Niestety ryba psuje się od głowy. Gdy sytuacja się uspokoi mam nadzieję, że ktoś zainicjuje zbieranie podpisów pod referendum, bo nie możemy dalej biernie przyglądać się temu co się teraz dzieje. Niestety obecna Rada Miejska tak naprawdę nie istnieje, takie mam wrażenie. Wszyscy wszystko widzą i nic … a może tak wygodniej.

  1. Anonim

   czas na zmiany już nastał.To mierne towarzystwo czas pożegnać.Jest osoba która zainicjuje zbiór podpisów. Towarzystwo „obsadzone” na intratnych stołkach nie nadaje się do kierowania tymi instytucjami a NADAJE do klaskania dla swojego szefa czyli burmistrza. Mierny ale wierny doskonale tu pasuje.Po wakacjach „dowybory” jednego radnego. Może ta osoba w końcu rozbuja myślenie u 15 radnych- bezradnych?

   1. Michał

    Dlatego warto czytelników spytać, jak Wy widzicie przyszły skład Rady Miejskiej Gołdapi po rezygnacji radnej Beaty Otto. Jestem ciekaw, kogo widzielibyscie na jej miejscu. Czy szanse na objęcie mandatu miałby :
    – Ryszard Wrzosek;
    -Andrzej Tobolski;
    -Andrzej Dutkowski;
    – Jarosław Podziewski;
    – Jan Steć;
    – Andrzej Pianka;
    – Antoni Banel;
    – Marian Podziewski ;
    czy może jeszcze ktoś inny.
    Ciekawa byłaby jeszcze przed wyborami Wasza opinia.

    1. Anonim

     Nowy Radny to Pan Andrzej T Jedyny, który ma odwagę patrzeć na ręce włodarzom, kierownikom podległych spółek, radnym. Jedyny radny, który nie pobiera uposażenia za swoją pracę, a przekazuje na oddział dziecięcy.Nie idzie do rady dla pieniędzy.Zaufajmy Jemu,dajmy możliwość wykazania się. Pozostałe nazwiska wymienione wyżej już były i nic dobrego nie wniosły w rozwój miasta.

    2. Monia

     Tylko nie Ci panowie. Wszyscy już oni byli i nic ciekawego nie wnieśli. Czas na kogoś nowego. Kto jeszcze nie był w lokalnej polityce.

    3. Monia

     Pan M. Podziewski też już powinien odpuścić. A to dlatego że był w tej kadencji radnym powiatowym. Nie przychodził na posiedzenia komisji i sesji, a po kilku miesiącach zrezygnował z funkcji radnego.

     1. Anonim

      Ktoś nowy.Tylko nowy.

     2. Anonim

      Tylko nowa osoba.Tym z listy dziękujemy.

    4. Anonim

     Żadnych starszych panów, którzy się nie sprawdzili. Maja Poniatowska- to jest świeża krew, energiczna, inteligentna dziewczyna o szerokich horyzontach i świetnych pomysłach. Nieuwikłana, odważna i przebojowa. Mała- do roboty! Polataj po ludziach, przedstaw się i rozgon to gnuśne towarzystwo na cztery wiatry. Trzymam kciuki 🙂

     1. Anonim

      Tak Maja.Tylko nowa krew.

     2. Anonim

      Tak Maja.

     3. sik

      hahahahahaha Maja hahahahahaha o to żeś zabłysną , dobre dobre 😀 dobry żart na sobotę :-D.

  2. Wyborca

   Do sytuacja jaka panuje teraz w Naszym mieście ten kawałek pasuje jak ulał! Posłuchajcie 😀
   https://www.youtube.com/watch?v=64i3oVFxJIM

   1. Anonim

    Wyjątkowo weszłam pod ten link- nigdy tego nie robię, bo denerwuje mnie zamieszczanie linków, zamiast komentowanie, ale w tym wypadku wyjątkowo się opłacało. Dedykuję naszemu „królowi”, niech posłucha. Czekam na taki sam happy end.

 24. Gołdapianka

  Pytanie do włodarza miasta i naszych radnych odnośnie wczorajszej sytuacji z usuwaniem bomby na ulicy Wojska Polskiego. Czy w Gołdapi istnieje jakiś sztab kryzysowy. Dzień wcześniej portale podały jakieś wstępne godziny usuwania bomby i na tym się skończyło. Nikt nie wiedział dokładnie kiedy i jakie ulice mają być ewakuowane.
  Nie rozumiem jednej rzeczy, wiele razy otrzymywaliśmy telefony bądź sms-y o różnych zagrożeniach czy o wyborach. Często jeździły samochody z megafonem informujące o różnych zagrożeniach czy informacjach. A w tym przypadku nic. Dopiero w czwartek nagle po godzinie 11.00 wpadali do mieszkań i lokali służby mundurowane wzywające do natychmiastowej ewakuacji. Myślę że mało kto był przygotowany. Może ktoś z radnych powinien się tym zainteresować

  1. Kierowca Super B

   Sztab kryzysowy, zarządzanie kryzysowe w mieście (UM) i powiecie Gołdap to FIKCJA – organy do tego powołane nie istnieją, bo osoby które to organizują nie mają o tym pojęcia. Ludu ty tego nie widzisz. Dobrze że media lokalne ogarnięte. Aaa pewnie urzędy zamknięte i na zdalnym ciężko pracują albo wożą się czarną Wołgą. Żenua.

 25. Andrzej

  Michale, bardzo dobrze ,że porusza Pan ten wątek. Mam nadzieję ,że niebawem jeszcze dwoje radnych ustąpi.Chodzi o radną Sadowską,która w ogóle nie istnieje w życiu publicznym,nie bywa na żadnej sesji ,a tylko pobiera dietę, oraz Panią Dzienis,która w związku z konfliktem interesów pozwoli pozostać na stanowisku Prezesa Gminnej Spółki PW i K. Obie radne są z nominacji Burmistrza Luto.Napisałem oficjalnie,że jeżeli nie stanie się tak, to 01 06 2020 r. zawiadamiam wszystkie możliwe instytucje i organy państwowe.

  Ja naturalnie będę startował po mandat zaufania społecznego,ponieważ mam potrzebę działania . Już teraz deklaruję ,że nie dopuszczę do oddania za symboliczną cenę żadnemu kolesiowi budowanego Zakładu Przyrodoleczniczego za blisko 30 mln zł. co wielokrotnie i oficjalnie oświadczał Burmistrz i na sesji i w mediach publicznych (Onet pl.).
  Prywatny Folwark też ma swoje granice.
  Andrzej Tobolski

  1. Michał

   Michał nie chce mieć nic wspólnego z panem Andrzejem Tobolskim i życzy mieszkańcom żeby wybrali w dowyborach absolutnie kogoś innego. Być może spoza listy. Nazwisko tego pana znalazło się na liście wyłącznie dlatego, że jest duże prawdopodobieństwo, że ponownie zechce być radnym, bo już w tej radzie przez chwilę był, krzyczał, tyle, że nic z jego oskarżeń nie wyniknęło..

 26. KTOŚ

  Widzę listę chętnych na radnych.A może warto zorganizować DEBATĘ PRZEDWYBORCZĄ z kandydatami do Rady Miasta?Niech kandydaci POCHWALĄ się swoimi osiągnięciami w życiu zawodowym,społecznym itp.Miernot mamy już dość!

  1. Anonim

   Trzeba kogoś nowego.Nikt z tej listy.

  2. Róża

   Czyli jednak tacy z osiągnięciami zawodowymi? społecznymi? Nikt nowy?

 27. Andrzej

  Dotarły do mnie kolejne sensacyjne informacje o tym,że nasi burmistrzowie
  już w 2016 r wyjeżdżali do Chin na wycieczki za publiczne pieniądze.
  Miesiąc temu złożyłem do Urzędu Miejskiego wniosek w trybie ustawowym o udostępnienie informacji publicznej w tym zakresie.Urząd w osobie Pani Sekretarz nie chce mi udzielić tych informacji stosując różne kruczki.Ale jestem nieustępliwy i żądam od urzędu tych informacji.Kto ,kiedy i gdzie wyjeżdżał ,ile to kosztowało i jakie mamy korzyści dla Gołdapi.
  Jeżeli nie uzyskam odpowiedzi skieruję skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie.
  Przypominam obywatelom również stanowcze oświadczenie z sesji Rady Miejskiej Burmistrza Gołdapi Tomasza Luto ze stycznia 2015 r. że biuro turystyczne w Urzędzie Miejskim zostaje zamknięte na zawsze .
  A miało być tak pięknie,uczciwie, oszczędnie.
  Szanowni komentatorzy ,nie wstydżcie się swoich nazwisk i poglądów.
  Mało kto został tak ciężko doświadczony zemstą na najbliższych
  jak moja rodzina za ujawnianie przeze mnie patologii, przekrętów ,łamaniu prawa.To wszystko za wiedzą i aprobatą poprzednich radnych.
  Te standardy stosował poprzedni Burmistrz, Ciołek czy Hołdyński.
  Niebawem opublikuję ulotkę o 10 największych aferach w Gołdapi, w których wiodącą rolę odegrali wymienieni.Chyba tylko brak wiedzy powoduje ,że nadal społeczeństwo ich wybiera.
  Andrzej Tobolski

  1. Seryf

   Jeśli to dalej będą te same afery co przegrał szeryf w sądzie, to tylko proszę żeby papier dobrze się palił, będzie na rozpałkę. W sumie ta gazetka pokaże czy szeryf jest dobrze zorientowany w tym co się dzieje teraz, czy to będzie coś w stylu legendy PRLu i dalsza ciągła zemsta. Nie mogę się już doczekać, chociaż już czuć nutkę przeszłości we wpisie szeryfa. Fakt faktem Chiny to już patologia, a urząd nie udzieli odpowiedzi chyba że lakonicznej. Ciekawe jaką furą będzie jeździł nowy Zastępca Burmistrza. Czy też urząd kupi kolejną limuzynę za 200 tyś ? Proponowałbym Mercedesa klasy S albo jakąś terenówkę z Mercedesa.

  2. xyz

   Pan Tobolski robi się nudny z tymi „odgrzewanymi kotletami”. Jest tu i teraz, niech się Pan zajmie patologia dnia tetaźniejszego. Mówi Pan że wystąpił do urzędu o informację publiczną… to dobrze. A jeśli będą zwlekać z odpowiedzią, to Pan dalej będzie ponaglał bzdura Szanowny Panie. Na udzielenie informacji są terminy, a jeśli nie odpowiadają, to jest możliwy kolejny krok… Skarga na bezczynność….. Ale przecież, żonka tam pracuje, więc tylko paluszkiem pogrozić trzeba, a jeśli ulotki, to stary temat no…. Miros, Hołdyński, Ciołek bo ktorz inny….

 28. Mieszkanka

  Chciałabym wtrącić się w dyskusję i rozwinąć temat wywozu nieczystości. Dlaczego nasze władze nie mają jakiejkolwiek polityki (wizji) dotyczącej gospodarki wywozu nieczystości. Nasze władze potrafią tylko krzyczeć, że mają deficyt i trzeba podwyższyć stawki. Czyli jak zawsze ciągnąć od nas mieszkańców. Dlaczego nie słychać o żadnej pomocy dla mieszkańców ze strony Urzędu. W innych Gminach słychać, że władze rozdają worki za darmo albo rozpisują tak przetargi, że mieszkańcy nie martwią się o kontenery czy worki bo firma to dostarcza. W innych gminach są punkty odbioru np. plastiku za który można otrzymać zniżki na basen czy inne atrakcje. A u nas nic … Bo po co. Najlepiej nie myśleć co zrobić, żeby ludzie nie wywozili śmieci do lasu. A może gdyby gmina postawiła kontenery i nie byłoby ważne gdzie kto wyrzuca, to może nikomu by się nie opłacało wywozić do lasu. Ale szkoda, że tym interesują się zwykli ludzie a nie ci co powinni. Taką mamy rzeczywistość i władze. Również uważam, że czas na zmiany

  1. Tytus

   Dlatego, bo nasi włodarze to są straszne miernoty…

 29. Mariusz

  A może to mogoś zainteresuje tu się piszę o propozycjach a w arykule Radia 5 konkrety z UM w Gołdapi. https://radio5.com.pl/strefy-platnego-parkowania-po-wakacjach-pojawia-sie-w-goldapi/

 30. Kazimierz

  Jakoś cicho w sprawie propozycji zakazu sprzedaży alkoholu w nocy w gołdapskich sklepach.
  Znowu w wakacje hordy pijaków kupujących alkohol w mieście , w sklepach nocnych nie będą dawały spać mieszkańcom centrum miasta.