Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień

Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień, który w tym roku będzie inaczej przez nas wszystkich przeżywany. Trudny czas epidemii, doświadczenie cierpienia i niepewności stawia wiele pytań. Wielu z Was pytało mnie, jak w tym trudnym doświadczeniu przeżyć Triduum Paschalne w domu? Jak celebrować Wielkanoc? Jak się modlić?

Zapraszam na dwa reportaże, które my kapłani, wraz z Pasterzami diecezji ełckiej i TV Trwam, przygotowaliśmy na Wielki Tydzień.
Wielki Poniedziałek – Nie traćmy nadziei, a w nim słowo naszych Pasterzy o przeżyciu Triduum Paschalnego w czasie epidemii.

Wielki Czwartek – reportaż Nasza Pascha, a w nim m.in. o tym, że w trudnym czasie pandemii kapłani nie zostawiają wiernych i, w dniu ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa, zapewniają o swojej modlitwie.

Dziś Niedziela Palmowa – Niedziela Męki Pańskiej. Misterium, które miało odbyć się dziś w Gołdapi, przygotowaliśmy w formie słuchowiska. Będzie dobrą pomocą w rozważaniu Męki Pańskiej w naszych domach. Będzie transmitowane przez różne rozgłośnie radiowe. Więcej informacji wkrótce.
Zachęcam do duchowego trwania na modlitwie w łączności z całym Kościołem.

Proszę o udostępnianie tych informacji.
ks. Mariusz
 


Aktualności

Powiązane artykuły