Wspaniały gość

W poniedziałek 9 marca w murach Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi gościliśmy panią Aleksandrę Ratasiewicz, która przybyła na zaproszenie pani dyrektor oraz uczniów klas pierwszych.

Wizyta tego wspaniałego gościa związana była z cyklem imprez organizowanych w SP 5 z okazji obchodów 450-lecia nadania praw miejskich Gołdapi. Pani Ratasiewicz jest osobą bardzo znaną i zasłużoną w środowisku lokalnym, to emerytowana nauczycielka – polonistka gołdapskiego liceum, działaczka społeczna, wspaniały człowiek.

Dzieci zadawały pani Aleksandrze wiele pytań. Ciekawiło ich, jak kiedyś wyglądała szkoła, jaki był ulubiony przedmiot i czy praca w szkole była wymarzonym zawodem pani Ratasiewicz. Młodzi odbiorcy tego spotkania z ogromną uwagą wysłuchali wypowiedzi i wspomnień niezwykłego Gościa. Okazało się, że pani Ratasiewicz najmilej wspomina swoich uczniów.

Serdecznie dziękujemy za wspaniałe, bardzo ciekawe opowieści nie tylko o pracy , ale także życiu prywatnym i czasach powojennych w naszym mieście. Myślimy, że to nie jest ostatnie spotkanie w naszej szkole. Już czekamy na kolejne.

Uczniowie i nauczyciele klas pierwszych SP 5


Aktualności

Powiązane artykuły