Policjanci promowali bezpieczne postawy i swój zawód

Bezpieczeństwo – to słowo bardzo często używane w trakcie spotkań profilaktycznych gołdapskich policjantów. Nie inaczej było również w minioną sobotę podczas „II Gołdapskiego zlotu morsów”.

Na Plaży Miejskiej przy okazji „kąpieli” dla odważnych funkcjonowało policyjne stanowisko, do którego zachęcał Sierżant Gołdapek – maskotka miejscowych stróżów prawa.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi wykorzystują każdą okazję do promowania bezpieczeństwa a także zawodu policjanta. Tak też było podczas minionego weekendu. Funkcjonariusze zostali zaproszeni do wzięcia udziału w „II gołdapskim zlocie morsów”. Impreza z bardzo dużą frekwencją uczestników była doskonałą okazją do spotkania policjantów z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi oraz przekazania im ważnych wskazówek dotyczących bezpiecznych zachowań. Mundurowi promowali tematykę związaną z bezpieczeństwem i prewencją kryminalną, prezentowali policyjny sprzęt oraz rozdawali dzieciom i dorosłym odblaskowe elementy, wyjaśniając jak duże znaczenie w bezpieczeństwie na drodze ma taki niepozorny przedmiot. Mówili również o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji Moja Komenda.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów policjanci rozdawali również etui antykradzieżowe na karty zbliżeniowe. Takie etui posiada wbudowane zabezpieczenie przed zeskanowaniem i jest najprostszą formą ochrony kart bankomatowych. Impreza była także doskonałą okazją do promowania zawodu policjanta – każdy zainteresowany mógł dowiedzieć się jak wygląda służba w Policji.

Reakcja mieszkańców i turystów była bardzo pozytywna, a cała akcja cieszyła się z dużym zainteresowaniem.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły