„Nie bądź smutny, bądź wesoły zostań uczniem naszej szkoły” – dzień otwarty w SP 3

W Szkole Podstawowej nr 3 odbył się w sobotę dzień otwarty dla uczniów, którzy w roku szkolnym 2020/2021 chcieliby rozpocząć naukę w naszej szkole. Równolegle odbywały się zajęcia w oddziałach przedszkolnych pod hasłem: „Z wizytą u Eskimosów”.

Przyszłych uczniów przywitali nauczyciele oraz maskotki szkolne, które zaprosiły na magiczną wędrówkę po szkole. Liczne stacje wskazywane przez kody QR oferowały wiele atrakcji: w sali fizyki łapaliśmy latające talerze, powtórzyliśmy kolory po angielsku i stworzyliśmy flagę Polski.

Na magicznej macie odkodowaliśmy niespodziankę, a na torze sensorycznym doznaliśmy wielu wrażeń. Małpki mogą być pewne że nasza szczepionka zadziała. Wiemy, co to szachy i znamy podstawowe ruchy figur. Rodzice też grali . Jak jajko wpadnie do środka butelki pokazała nam Pani Wiola, a Pani Kasia i Emilka pomogły nam pobrudzić dłonie.

Roboty tez nas polubiły i wykonały nasze polecenia. Pod koniec wędrówki czekał na nas poczęstunek bo zaraz po nim czekały nas zmagania na torze przeszkód w sali gimnastycznej . Odpoczynek zapewniła nam biblioteka i fantastyczny teatr przy stoliku „Trzy świnki” . Dzień pełen wrażeń zakończył się w garncarni na lepieniu płaskorzeźb przy użyciu form gipsowych.

Dziękujemy za przybycie. Miło nam było gościć 4 liczne grupy w 3 godzinnej wędrówce po szkole.

SP3


Aktualności

Powiązane artykuły