List otwarty do Zarządu Starostwa i Burmistrza Gołdapi

W poczuciu odpowiedzialności oraz w trosce o bezpieczeństwo, zdrowie i życie swojej rodziny i pozostałych mieszkańców powiatu gołdapskiego, żądam od władz Starostwa Powiatowego i Burmistrza Gołdapi raportu o stanie przygotowań  służby zdrowia i innych służb podległych lokalnej władzy na ewentualne zagrożenie koronawirusem.

Skoro zostały podjęte decyzje o zamknięciu szkół, Urzędu Miejskiego, placówek kultury, basenu, PWiK itp. to zrozumiałe jest, że nasi włodarze muszą się liczyć z tym, że ten wirus dotrze również do nas. Wobec powyższego my obywatele mamy prawo, a władza lokalna obowiązek, nas o tym poinformować.

Placówką newralgiczną w tym  zakresie jest więc nasz szpital i chcę wiedzieć, czy powołano jakiś sztab kryzysowy, czy wydzielono  i zaopatrzono w odpowiedni sprzęt i ludzi pomieszczenia, gdzie mają kierować się potencjalni pacjenci?

Mam nadzieję, że miejscowi włodarze umieją działać na rzecz lokalnego społeczeństwa w sytuacjach kryzysowych, a nie tylko podnosić sobie wynagrodzenia, premie czy planować kolejne wycieczki zagraniczne za pieniądze podatników?

Andrzej Tobolski    


Aktualności

Powiązane artykuły