Drodzy Mieszkańcy,

Drodzy Mieszkańcy, biorąc pod uwagę niepokój oraz zagrożenie rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 (koronawirus) informuję, iż wszelkie działania mające na celu zmniejszenie potencjalnego zagrożenia zostały podjęte, zarówno przez służby Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, jak również samorząd lokalny na szczeblu powiatowym oraz gminnym zgodnie z wytycznymi.

Placówki medyczne na terenie powiatu postępują zgodnie z procedurami oraz wytycznymi Ministra Zdrowia. Potencjalni pacjenci będą przetransportowywani do szpitali zakaźnych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, w których otrzymają niezbędną pomoc medyczną.

Jeśli nie jest to konieczne, nie wychodźmy z domu. Unikajmy dużych skupisk ludności. Ograniczmy wizyty w bankach, przychodniach, sklepach, urzędach i innych placówkach użyteczności publicznej do niezbędnego minimum. Jeśli sprawa nie wymaga pilnego załatwienia – poczekajmy. Jeśli możemy załatwić sprawę nie wychodząc z domu, m.in.: poprzez internet, platformę ePUAP, telefonicznie – zróbmy to.

Przypominamy jednocześnie, iż osoby powracające spoza granic Rzeczpospolitej Polskiej są zobowiązane do kontaktu z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną nr tel.:

– do godz. 15.00 nr tel.: 87 615 15 47

– po godz. 15.00 nr tel.: 609 480 506 lub 784 060 223.

Prosimy o zachowanie zdrowego rozsądku i wyrozumiałość.

Dbajmy wspólnie o nasze bezpieczeństwo.

Z wyrazami szacunku,

Starosta Gołdapski

Marzanna Wardziejewska

Fot. pixabay.com


Aktualności

Powiązane artykuły