List do redakcji. Gołdapianie!

Zwracam się do Was z prośbą o podpowiedzi, uwagi, sugestie. Jesteśmy wszyscy mieszkańcami tego regionu i zależy nam aby czas który nadszedł, przeżyć w zdrowiu, szczęśliwie i najlepiej bez strat.
W tych bardzo trudnych czasach dla nas wszystkich, ja, mieszkanka powiatu gołdapskiego, jestem zaniepokojona ciszą naszych władz samorządowych.

Czyżby gołdapska  władza uważała, że przekaz z Warszawy czy od wojewody z Olsztyna jest wystarczający, do końca prawdziwy i wiarygodny?

Za mało jest informacji dotyczących mieszkańców naszego powiatu.

Kto zna odpowiedź na pytanie:
Jaki jest zapas leków, maseczek, środków do dezynfekcji w gołdapskich w aptekach?

Zamknięto szkoły, przedszkola, urzędy, instytucje podległe samorządom, ośrodek zdrowia, ograniczono prace poczty, sklepów przemysłowych itp. Jeżeli ta sytuacja będzie wymagała jeszcze wielu tygodni to jak Władza Gołdapi pomogła do tej pory swoim mieszkańcom?

W jaki sposób może jeszcze wspomóc i pomóc nam Gołdapianom?

Może zamiast ogłoszonego kolejnego przetargu (z 18 marca na monitoring jeziora Gołdap) ogłosić przetarg na uszycie 23 tys. maseczek dla wszystkich mieszkańców powiatu gołdapskiego, zakup termometrów dla  policjantów, strażaków, zakup odzieży specjalistycznej dla pogotowia ratunkowego?
Może teraz jest czas, aby Starostwo złożyło wniosek na respiratory i inny sprzęt- bo Premier chwali się, że są środki?
Może czas zebrać Radę Miasta i uchwałą odroczyć  do września wpłatę za podatek od nieruchomości, podatek rolny?

Co będzie, jak do Gołdapi już dotrze wirus? Jak jesteśmy zabezpieczeni technicznie?

Czy Gołdap potrafi się uchronić przed wirusem i w jaki sposób? Pytań jest bardzo wiele.
Nie chowajcie się Władzo za zamkniętymi drzwiami urzędów! Urzędnicy mogą zdalnie pracować i otrzymywać pensje. A co będzie z innymi którzy musieli zamknąć swoje „interesy” i nie wiedzą na jak długo jeszcze.
Branża turystyczna w której pracuję odczuje to znacznie. Odwoływane są nawet letnie rezerwacje. Brak turystów to brak dochodów dla wielu mieszkańców Gołdapi nie tylko dla hotelarzy. Brak kuracjuszy także przełoży się na pracowników gołdapskiego Sanatorium. Firmy transportowe współpracujące z branżą turystyczną także widzą czarny scenariusz! Turysta nie wyda pieniędzy u naszych fryzjerów, kosmetyczek, w sklepach, na basenie, w Domu Zdrojowym kawiarni czy restauracji i wielu innych miejscach.
Panie Burmistrzu – jeżeli nie wykorzystał Pan do końca środków na promocję 450-lecia około 900 tys. .( smycze, rękawiczki, długopisy, czekoladki, torby reklamowe itp.) to proszę je zaoszczędzić i może trzeba będzie je spożytkować w inny sposób – bardziej potrzebny mieszkańcom a właściwie NA NASZE BEZPIECZEŃSTWO.

Świętowanie Jubileuszu Gołdapi trzeba będzie odłożyć w czasie.
Gołdapianie – wspierajmy się wzajemnie.

Panie Burmistrzu, Pani Starosto – nie ma ważniejszych spraw jak BEZPIECZEŃSTWO  MIESZKAŃCÓW  dogadajcie się i ZADBAJCIE 0  BEZPIECZEŃSTWO GOŁDAPIAN.
Może trzeba utworzyć czat z pytaniami i odpowiedziami dla naszego dobra i bezpieczeństwa?

To jest EGZAMIN dla NASZEJ GOŁDAPSKIEJ WŁADZY i NAS MIESZKAŃCÓW.
Są w mieście tablice reklamowe-urzędowe, proszę o wykorzystywanie do przekazu do mieszkańców. Starsze osoby nie siedzą na facebooku czy w internecie.

Sława Tarasiewicz


Aktualności

Powiązane artykuły

19 komentarzy do “List do redakcji. Gołdapianie!

 1. Anonim

  Wirus będzie szybciej niż nam się wydaje skoro w dalszym ciągu idioci robią sobie żarty . Przykładowo małżeństwo wróciło z wczasów (Egipt) chwali się tym w sklepie mówiąc ,że powininen być na kwarantannie , tylko robić zdjęcia i zgłaszać na policję , dlaczego bezmózgi mają narażać nas wszystkich ?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Ewa

   Dla dobra nas wszystkich proszę podać nazwisko tego małżeństwa. Zgłosić to do Sanepidu. Ci państwo narażają nasze życie

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Anna

    Ewa nie mogę bo jest rodo, ale na priv jak najbardziej

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
  2. Anna

   To dlaczego nie zrobiłeś zdjęcia i nie zgłosiłeś na policję?

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  3. Anna

   A ja uważam, że jeżeli taki delikwent wiedział, że powinien być w domu na kwarantannie i świadomie wyszedł do sklepu po zakupy i jeszcze bezczelnie się tym chwalił to z mety powinien dostać mandat 5000 tys, akurat byłam świadkiem jego powrotu do domu bo mieszka w tym samym bloku co ja.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Anonim

    I to nie wina Burmistrza,że ludzie są jacy są.Przyjadą z Anglii,Niemiec,Włoch i co siedzą w domu.Sąsiedzi sprawdzajcie kto wrócił teraz z zagranicy.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 2. Wirus

  Zgadzam się z Panią należy powstrzymać przetarg dot.jeziora należy ogłosić przetarg na postawienie garażu w miejscu zamieszkania Burmistrza bo szkoda jego zabawki Skody Superb (najbogatszej wersji) za nasze prawie 200 tyś.zł. i tu wcale nie żartuje, Pan Burmistrz potrafi o siebie zadbać. A wracając do panującego COVID-19 to mamy coraz więcej zachorowań myślę, że jest już w Gołdapi tylko o tym nie wiemy. Mnie zastanawia czy ktoś w Gołdapi np. Sanepid jest w stanie wykonać test na COVID-19. Jakie są dane statystyczne odnośnie osób przebywających w kwarantannie na terenie miasta, ile osób jest nadzorowanych czy są takie dane ?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Andrzej

  To brzmi jak „czarny humor” a jest czarną rzeczywistością.Dorzucę swój .Ile kosztowała czarna Skoda zakupiona przez Urząd Miejski ? Piętnaście respiratorów. Mam jeszcze gorsze informacje,Otóż dowiedziałem się od lekarza rodzinnego ,że prawdopodobnie oddział wewnętrzny szpitala będzie zamknięty. Ale jak widać Pani Starosta lansuje się jako :kobieta sukcesu”.
  Jedyny Pani sukces to wasze gigantyczne pensje i dodatkowe premie i nagrody.Zbędny Urząd Pracy z 29 pracownikami,których średnia pensja wynosi ok 4500 zł/miesięcznie z jej dyrektorem Hołdyńskim, w którego oświadczeniach majątkowych brakuje miejsca na wpisanie wszystkich składników jak,dom , mieszkania,środki finansowe.itp.a jako Przewodniczący Rady Miejskiej rażąco narusza prawa konstytucyjne obywatelom, toleruje patologie i uczestniczy w zamiataniu pod dywan problemów i naruszeń prawa.( konflikt interesów Państwa Dzienis) Ale na szpital i lekarzy to kasy nie ma.
  Obecna władza i radni to niestety porażka demokracji ,miernoty i karierowicze ,którzy nie rozumieją istoty mandatu zaufania publicznego..
  W obliczu zagrożeń, pandemii, władza wykazuje ignorancję ,arogancję i „tumiwisizm”. Pani Sławo jest nas już dwoje do lokalnej rewolucji.Przyjdzie kiedyś dzień zapłaty ,ale sędziami będziem my.
  Andrzej Tobolski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Anonim

   Chłopie tu mlodzi nie chcą. Zresztą miasto plotek i podłości więc co się dziwić.No i nikt nie chce słuchać Pana i Pani.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 4. Koth Behemoth

  Pamiętacie Państwo codzienny widok pod gołdapską „przychodnią lekarzy rodzinnych” z czasów „sprzed corona”? – jeśli nie stanąłeś karnie w „ogonku”, tuż po godzinie 6-ej rano, to się nie zarejestrowałeś! i „sorry, Winnetou”;

  Teraz mamy ogólnoświatową panikę z „coroną”;

  Skoro wcześniej było kujowieńko, to obecnie będzie już tylko lepiej!

  Zdrówka wdzystkim życzę.

  Zbyszek Świtkiewicz

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. J

  Uważam, że potomni ze zrozumieniem przyjmą kiedyś informację, że środki na uczczenie 450-lecia Gołdapi wykorzystano na zakup respiratorów i masek… . Tak też można uczcić obchody.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. Rózia

  Koszt respiratora to średnio ok. 30 tys. zł. Spokojnie za tę kasę co została z obchodów (bo przy rozrzutności naszej władzy trochę już chyba poszło) spokojnie można z 10 sztuk nabyć. I trochę masek.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 7. Bet

  Sława, masz rację. Podobnie, jak w wystąpieniu na sesji odnośnie obchodów. Burmistrzu – z ekipą super kompetentnych sekretarzowych, skarbniczek i innych pań kierowniczek wydziałów, proszę zająć się szacowaniem strat ponoszonych przez przedsiębiorców i mieszkańców Goldapi, a następnie wstrzymać się z wydatkami związanymi z 450-leciem, z przeznaczeniem tych pieniędzy na skutki zaistniałej sytuacji.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 8. Rezydent

  Gdybyście państwo zastanawiali się, kto odpowiada za jakie zadania w ochronie zdrowia to uprzejmie wyjaśniam w jak największym skrócie:
  Szpital, apteki i pogotowie to zadanie powiatu
  Lekarze rodzinni, pediatrzy, psychiatra, terapeuci to zadanie gminy. Dla bardziej wnikliwych polecam lekturę:
  https://samorzad.infor.pl/sektor/zadania/zdrowie/670832,Ochrona-zdrowia-publicznego-zadania-i-kompetencje-gminy.html.amp

  Dlatego jeżeli nie będziesz mógł przez 3 tygodnie dostać się do lekarza rodzinnego, będziesz wydzwaniał nadaremno po 40 razy dziennie do przychodni, to wiedz, że pan burmistrz Luto bardzo Ci współczuje zza okien samochodu służbowego, który sobie kupił z Twoich podatków i ma to w…
  Nikt o tym nie myśli w Urzędzie Miejskim, że nasi lekarze rodzinni nie będą żyć i pracować wiecznie i nikogo młodego z lekarzy nie ma. Pediatry też ;(

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Fan

   Dobrze ze macie powiat bo na co byście towarzysze zwalali całą odpowiedzialność? Gmina nic nie może.. Ok szpital rozumiem ale w pomoc obywatelom? A gdzie od tygodnia jest mąż stanu nasz burmistrz? Gdzie info o odwołaniu świętowania 450 lecia? Gdzie plan pomocy dla przedsiębiorców i pracowników firm które ucierpią najbardziej przez wirus?

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Anonim

    I pewnie burmistrz winien wirusa.Jestem zdania że ok trzeba pomóc.Ale i tu :połowa żyła z czego ?wiemy.Teraz ciach i co złota żyłka się ucięła.Wykorzystywanie ludzi.Panie T a jak Pan płacił ludziom w swoim zakładzie. Wszyscy o tym mówią. Imprezy odwołane.Trzeba czytać. Szpital to powiat,zawalił tyle lat.Niech panie z powiatu oddadzą na szlachetny cel, tyle nagród a na podwyżki zwykłym pracownikom nie było.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 9. Qwerty

  O jejku. A ja słyszałam że od kwietnia szpitala nie ma. I to nie jest żart niestety.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 10. Ona_miła

  Każdy może powiedzieć: zróbcie coś. Urzędy pracują i można tam bezpośrednio zgłaszać swoje pomysły lub zadeklarować współpracę. Pisanie takich treści wygląda na próbę budowania kapitału politycznego. Nie jest to czas ani temat, który należy w ten sposób wykorzystywać, zwłaszcza przez ludzi sukcesu.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 11. Anonim

  To wszystko co piszecie to ewidentnie jest wina Tuska!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...

Comments are closed.