Akademia Rominty i SP1 zwyciężyły w Turnieju Tymbarku

W sobotę, 7 marca na hali OSiR w Gołdapi rozegrany został powiatowy turniej piłki nożnej XX Edycji „Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU”. Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym firma Tymbark.

Turniej rozgrywany jest w Polsce od 19 lat i jest to największa impreza piłkarska dla dzieci w Europie. Do tej pory w Turnieju wzięło udział ponad 2 miliony dzieci. Główny cel turnieju to popularyzacja aktywnego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych, wyłonienie piłkarskich talentów oraz spełnienie dziecięcych marzeń.

W gołdapskim turnieju rywalizowaliśmy w dwóch kategoriach wiekowych U-10 oraz U-12. W każdej kategorii wiekowej rywalizowały po 3 zespoły. Grano systemem „każdy z każdym”, a czas trwania pojedynczego spotkaniu wynosił 20 minut. Sędzią głównym turnieju był pan Michał Moościński.

W kategorii wiekowej U-10 rywalizowały zespoły Akademii Piłkarskiej MKS Rominta Gołdap I, Akademii Piłkarskiej MKS Rominta Gołdap II oraz Akademii 2017. W kategorii wiekowej U-12 rywalizowały zespoły Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Akademia 2017. W kategorii wiekowej U-10 prym wiodły oba zespoły Akademii Piłkarskiej MKS Rominta Gołdap, które zajęły dwa pierwsze miejsca.

Znamiennym i godnym podkreślenia jest fakt, że zespół Akademii Piłkarskiej MKS Rominta Gołdap I występował w turnieju młodszym rocznikiem, a mimo to wygrał dwa swoje mecze i zdecydowanie zajął w turnieju w swojej kategorii wiekowej I miejsce.

W kategorii wiekowej U-12 zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 1, która w kategorii chłopców od wielu już lat wygrywa gołdapski turniej o Puchar Tymbarku.

Klasyfikacja końcowa U-10:

Akademia Piłkarska MKS Rominta Gołdap I (6 pkt.);
Akademia Piłkarska MKS Rominta Gołdap II (3 pkt.);
Akademia 2017 (0 pkt.).
Klasyfikacja końcowa U-12:

Szkoła Podstawowa nr 1 w Gołdapi (6 pkt.);
Akademia 2017 (3 pkt.);
Szkoła Podstawowa nr 2 w Gołdapi (0 pkt.).
Organizatorem Turnieju z ramienia Warmińsko- Mazurskiego Związku Piłki Nożnej był trener Dariusz Wojtyna.

Powiązane artykuły