Z radością, optymizmem, ekowalentynkowym pozdrowieniem…

Z roku na rok ogólnopolska akcja EKOWALENTYNKI – CZYLI KOCHAMY RECYKLING nabiera coraz większego rozgłosu. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi z jeszcze większą mocą organizuje lutowe działania.

Gołdapskie proekologiczne ekowalentynki promują naukę, zabawę, uśmiech, empatię, współpracę i przede wszystkim optymizm.
Podczas akcji pokazaliśmy, że jesteśmy niesamowici, zintegrowani, radośni, obowiązkowi, systematyczni…

Tak, cała Gołdap, z tysiącami cudownych serc. Gołdap sprzyjająca przyrodzie, sprzątająca, segregująca odpady, szukająca sposobu wyjścia z odpadowego światowego problemu.

Nasz tegoroczny ekowalentynkowy wynik to ponad 3 tony zebranych i wywiezionych do utylizacji odpadów niebezpiecznych. Przez cały rok pokazujemy, że jesteśmy wspaniałą, silną ekipą.
Uważam, że naszą akcją zrobiliśmy cudowny, zimowy, radosny, kolejny już prezent dla Ziemi i oczywiście Gołdapi z okazji 450-lecia.

Tak jak w poprzednich edycjach, głównym organizatorem akcji w Polsce akcji jest ekolog-podróżnik Dominik Dobrowolski, a partnerami „EkoWalentynek” są: REMONDIS Electrorecycling Sp. z o.o., Electro-System Organizacja Odzysku SEiE S.A. i ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE i Organizacja Odzysku Opakowań S.A. – firmy, dzięki którym każdego roku wzrasta w Polsce poziom odzysku i recyklingu zużytych baterii oraz elektroodpadów

Wszystkim zaangażowanym i uczestniczącym w akcji serdecznie dziękuję…

Koordynatorka Ekowalentynek w Gołdapi – Alina Oleszczuk

Niebawem kolejne wieści z Telewizji Gołdap, a już dziś zapraszamy na festiwal Kajak Jambory, bo tam jest film 3RZEKI z udziałem gołdapskich ekologów, my trzymamy kciuk i z dumą siebie oglądamy…

link
https://www.facebook.com/KajakJamboree/

.

Powiązane artykuły