Dzień Bezpiecznego Internetu 2020 w Lisach

11 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu, którego głównym celem jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata. Z pełną listą polskich instytucji biorących udział w Dniu Bezpiecznego Internetu oraz z podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie: https://www.saferinternet.pl/dbi/mapa-inicjatyw-dbi.html .

DBI 2020 odbywa się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.
Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

W Szkole Podstawowej w Lisach we wszystkich klasach w ramach zajęć informatyki lub koła informatycznego zostały przeprowadzone zajęcia o tematyce dotyczącej cyberbezpieczeństwa. Uczniowie oglądali na zajęciach filmy edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa w sieci Internet. Wychowawcy klas podczas zajęć edukacji komputerowej i godzin wychowawczych przeprowadzili pogadanki o tematyce dotyczącej bezpieczeństwa w Internecie, aktywności uczniów na portalach społecznościowych oraz zagrożeń związanych z zamieszczaniem na profilach informacji oraz zdjęć, a także anonimowości w Sieci. W ramach DBI zostały wykonane przez uczniów naszej szkoły plakaty, gazetka tematyczna oraz wydrukowana ulotka pt. „10 porad dla rodziców”. Uczniowie otrzymali naklejki oraz zakładki promujące Dzień Bezpiecznego Internetu.

Mariusz Wróbel


Aktualności

Powiązane artykuły