Torty weselne – obecne trendy

Nie ma wątpliwości, które danie weselne wzbudza największe zainteresowanie, a jego wybór musi być dokładnie przemyślany – tort weselny. Cukiernicy prześcigają się w ciekawych pomysłach, a przyszli nowożeńcy mają w czym wybierać. W końcu tort to swojego rodzaju zwieńczenie naszego wesela.

Projekty tortów zachwycają. Jeśli chcemy dopasować tort do tematyki wesela, nie jest to obecnie problem. Niezwykle kreatywne, oryginalne, jakie tylko sobie wymarzymy – przedstawiamy torty weselne, spośród których możemy obecnie wybierać:

Naturalne torty weselne

Cukiernicy ozdabiają wypieki coraz bardziej wymyślnie – tworzą nawet małe lasy, umieszczając na nich zarówno prawdziwe, jak i sztuczne gałązki, szyszki, liście roślin tropikalnych, owoce leśne, a nawet, malutkie wypiekane drzewka. Obecnie popularne są torty weselne dekorowane żywymi kwiatami. Dla zwolenników klasyki – delikatne róże i eustomy zawsze będą w modzie.

Torty weselne ze zdobieniami

Koronki, perełki, kryształki, falbanki – to klasyczne rozwiązania, które proponują cukiernicy. Na weselach najczęściej pojawiają się torty ozdobione na złoto, srebrno, w kolorach pudrowych, a także w ponadczasowej bieli. Ci, którzy chcą postawić na oryginalność, też mają w czym wybierać – w modzie są torty zdobione marmurem, miedzą, falbanami, ludowymi wzorami.

Torty weselne z motywem przewodnim

Cukiernicy mają duże pole do popisu – torty malowane w krajobraz górski lub morski, nawiązujące do kultury danego regionu, a nawet do ulubionego filmu nowożeńców. W modzie są też ekstrawaganckie torty weselne ozdobione jednym kolorem, na przykład, bardzo odważną, jak na wesele, czernią.

Geometryczne torty weselne

Tort weselny już nie musi być okrągły. Jeśli urządzamy wesele w nowoczesnym stylu, postawmy też na oryginalny tort. Do wyboru wszystkie bryły – kwadraty, trójkąty, pięciokąty. Również klasyczne torty weselne w kształcie koła przyozdabiane są w geometryczne formy. Duże wrażenie robią stojaki w formie transparentnych brył ze szkła.

Podsumowanie

Bez wątpienia artystyczny tort weselny (https://www.art.sarzynski.com.pl/oferta/wesele/torty-weselne) niezwykle urozmaici przyjęcie. Nie tylko smakiem tortu weselnego, ale także jego wyglądem możemy urzec naszych gości i zapewnić im doskonałe wrażenia – zarówno te smakowe, jak i estetyczne.


Aktualności

Powiązane artykuły