Szkoła dawniej i dziś – Ib z SP2 poznaje dawne życie mieszkańców Gołdapi

W ubiegłym tygodniu klasa Ib realizowała cykl tematów pod wspólnym hasłem „Dawniej i dziś” ze szczególnym uwzględnianiem wszystkiego, co ma związek ze szkołą.

To również okazja, by nawiązać do 450-lecia naszego miasta. Poznawaliśmy dawne przybory szkolne, pomoce naukowe, warunki nauki w dawnej szkole. Oglądaliśmy film, w którym o swojej nauce w czasie II wojny światowej i tuż po niej opowiadali mieszkańcy wschodniej części Mazur.

Pisaliśmy gęsim piórem G jak Gołdap. Pani Małgosia Marcinkiewicz opowiedziała nam historię naszej szkoły – Szkoły Podstawowej nr 2 w im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi. Oglądaliśmy świat utrwalony w starych kronikach i kliszach fotograficznych: nastoletnią panią Alinę w czasie zawodów sportowych i mamę Oskara, która była wtedy w klasie III b – klasie naszej pani.

Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie i emocje. Dziękujemy pani Małgosi, że była naszym przewodnikiem po kartach historii.


Aktualności

Powiązane artykuły