Spotkanie w sprawie Budżetu Obywatelskiego

W czwartek, 6 lutego, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się spotkanie promocyjne dotyczące projektów zgłoszonych do sfinansowania w ramach Budżetu Obywatelskiego. Początek spotkania – 17.00.

Powiązane artykuły

10 komentarzy do “Spotkanie w sprawie Budżetu Obywatelskiego

 1. Żorż, hrabia

  Podoba mi się projekt złożony przez pana Walca – budowa placu zabaw typu pumptrack.Nie wiem jak będzie po przejrzeniu pozostałych propozycji, ale na razie ten mi najbardziej odpowiada.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Ola

  Przejrzałam wszystkie propozycje – z wiejskich podobają mi się piece chlebowe w sołectwach Kozaki, Skocze, Górne i Galwiecie – oryginalny pomysł, a w mieście zdecydowanie Pumptrack!
  Część projektów w mieście to zadanie miasta (przejścia dla pieszych, parking) i powinny znaleźć się w normalnym budżecie, tym bardziej że to „kropla w morzu” przy zaplanowanych wydatkach na nowy samochód i obchody 450-lecia. Finasowanie turnieju bokserskiego to jakaś pomyłka, tym bardziej że autorzy sami piszą ,że duża część pieniędzy wróci do budżetu miasta, więc tylko przelewanie między kontami – można zrobić to bez angażowania środków z budżetu obywatelskiego. Na kilka walk wydać 100 000 zł to już przesada – chociaż w naszym mieście wszystko możliwe! O projekcie „lekarskim” nie będę się wypowiadała, ale zadam pytanie autorowi: czy wnioskodawca zna zdanie gołdapskich lekarzy na ten temat? Jeśli tak to poproszę o autoryzowane wypowiedzi, ja słyszałam bardzo krytyczne głosy na temat realizacji poprzedniego tego typu projektu.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Pieszy skarbnik

   Wszystkie projekty to zadania miasta. Innych w budżecie obywatelskim być nie może.

   Jestem za oświetleniem przejść dla pieszych. To będzie służyć wszystkim.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 3. To dla nich konkurencja i pewnie moga nie popierać.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. Anna

  Ważna sprawa. Od tego roku udział w głosowaniu może wziąć k a ż d y mieszkaniec naszej gminy, bez względu na wiek!. Jednakże jeżeli głosować zechce dziecko, np pięcioletnie, będzie musiało ono (lub obecny rodzic) okazać dokument – taki w którym widnieje nr PESEL dziecka. Bowiem PESEL jest przy głosowaniu najważniejszy. Dorosły natomiast głosuje oczywiście również, na podstawie swojego dokumentu tożsamości.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. Andrzej

  Odpowiadam dla Oli. Zrealizowany kilka lat temu taki sam projekt w mojej ocenie był dobry ponieważ skorzystało ok. 700 pacjentów.Popełniono kilka błędów ,ale był to w ogóle pierwszy projekt budżetu obywatelskiego i nie bardzo wiedziano jak się do niego zabrać i zrealizować. Jeśli chodzi o jakąkolwiek krytykę to nie mam na to wpływu a każdy ma prawo do swojej oceny.Jeżeli uważasz,że to zły projekt to po prostu na niego nie głosuj.
  W zeszłym roku kilku społeczników z Łodzi napisało identyczny projekt i wygrali otrzymując 1 500 000 zł na jego realizację. I jeszcze jedno jestem ciekawy co byś powiedziała grupie 700 pacjentów że to zły projekt i nie warto z niego korzystać ?
  Andrzej Tobolski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Adam

   Jeśli to był taki dobry projekt to dlaczego nie wygrywał w kolejnych latach?

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. Ja

   Co pan pisze Panie Andrzeju. 700 osób? To mija się z prawdą. Jak można przyjąć 700 osób jeżeli specjalista miał np. max 3 dyżury po max 4 godziny. A wszystkich specjalistów było ok 8. To daje 0.14 sekund na pacjenta. I do tego badania kazali robić prywatnie lub iść po skierowanie do rodzinnego.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 6. Andrzej

  Najtrudniej jest mi polemizować z anonimowymi i mało inteligentnymi internautami,którzy do tego nie mają podstawowej wiedzy. A komentują jakby wiedzieli wszystko o projekcie, jego realizacji itp.
  Otóż po zakończeniu projektu był opublikowany raport sporządzony na podstawie przyjęć konkretnych pacjentów z nazwiskiem ,imieniem i adresem. I ten raport sporządził Urząd Gminy ,a nie ja. Był ten raport opublikowany na stronie UM i przedstawiony na sesji Rady Miejskiej. Jeżeli urzędnicy napisali bzdury to proszę niezwłocznie zrobić z tego użytek.A dla Adama trudno jest mi cokolwiek odpowiedzieć na jego poziomie i żeby zrozumiał.
  Andrzej Tobolski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Adam

   A ja Pana nie myślę obrażać. Nie będę nic pisał o Pańskim poziomie.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...