Siatkarze UKS „Trójki” Gołdap podczas ferii skrupulatnie trenowali

Podczas ferii zimowych w dniach 27-31 stycznia zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Trójka” przy Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi po raz kolejny uczestniczyli w tygodniowych zajęciach z Minisiatkówki pod hasłem „Siatkarska kariera zamiast komputera”, odbywających się we własnej sali gimnastycznej.

W sumie w czterogodzinnych zajęciach brało udział 28 zawodników w dwóch grupach z klas od drugiej do ósmej. Zajęcia były przeplatane ćwiczeniami w zagrywce, obronie, ataku oraz bloku. Starsi uczestnicy również utrwalali wcześniej nabyte umiejętności. Zawodnicy pracowali też nad wytrzymałością oraz skocznością.

Duża część zajęć poświęcona była na przygotowanie do meczów z nastawieniem na technikę i taktykę gry gdyż już po feriach kontynuowane będą imprezy sportowe w ramach Mistrzostw Województwa w Minisiatkówce „Dwójek”, „Trójek” i „Czwórek” oraz rocz. 2005-2006 Szkolnego Związku Sportowego jak również XXVI Ogólnopolskiego Turnieju w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder + Sport 2020. Zajęcia siatkarskie prowadzone były nieodpłatnie.

Powiązane artykuły