Promocja kolejnej książki autorki z Rogajn

Ukazała się kolejna (druga) książka Grażyny Kowalewskiej zatytułowana „Rodem z Rogajn”. We wtorek w Gminnym Centrum Kultury w Dubeninkach przy pełnym audytorium odbyło się spotkanie z autorką i jednocześnie promocja tej pozycji.

Książka liczy 278 stron, została ładnie wydana. Jest w twardej oprawie. Okładkę oraz strony – przedtytułową i tytułową, profesjonalnie zaprojektował Paweł Kowalewski. Wydawcą jest oficyna SIGNI.

Podczas spotkania autorka opowiadała tym, jak przebiegała praca nad książką, przeczytała też kilka fragmentów. Pozycja składa się z kilku części – jedną z nich jest „Kronika szkoły w Rogajnach 1916 – 1944 w tłumaczeniu Andrzeja Bogdana” (jest to jednocześnie podtytuł). Znajdują się tu również osobiste refleksje Grażyny Kowalewskiej oraz wiele dodatkowych informacji historycznych na temat Rogajn i okolic.

Niebanalną rolę w powstaniu tej książki odegrał, mieszkający w Niemczech, Andrzej Bogdan, który przełożył na polski tekst niemiecki.

Godny podkreślenia jest fakt, iż refleksje Grażyny Kowalewskiej charakteryzują się literacką swadą i nie byłoby nic dziwnego w tym, gdyby jedna z kolejnych jej książek okazała się wartościową pozycją stricte literacką, również opartą na faktach i własnych przeżyciach.

„Rodem z Rogajn” otrzymali bezpłatnie wszyscy uczestnicy wtorkowego spotkania, jako że książka nie będzie sprzedawana, tylko ofiarowywana za darmo. Mówi o tym również adnotacja: Publikacja bezpłatna. Do użytku wewnętrznego.

Publikacja nie powstałaby, gdyby nie hojność sponsorów, a są to: Andrzej Kowalewski, wójt Dubeninek Ryszard Zieliński wraz z Radą Gminy Dubeninki, Fundacja Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej w Gołdapi oraz Sławomir Romanowski.

Powiązane artykuły