Udział w Halowych Mistrzostwach Województw zakończyli na piątym miejscu

Na piątym miejscu zakończyli udział w Halowych Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego Młodzików piłkarze MKS OSiR Rominta Gołdap. W turnieju finałowym spotkały się drużyny Stomilu Olsztyn, Olimpii Elbląg, Constractu Lubawa, UKS Mini Soccer Akademii Mrągowo, MKS Korsze i MKS OSiR Rominty.

W finale grano systemem „każdy z każdym” a pojedyncze spotkanie trwało 12 minut. Zgodnie z przewidywaniami prym w turnieju wiodły ekipy Stomilu Olsztyn i Olimpii Elbląg, które to zespoły poziomem piłkarskiego rzemiosła przewyższały pozostałe zespoły uczestniczące w finale.

Realnie pozostałym zespołom przyszło więc walczyć o trzecie miejsce na podium. Stało się już tradycją tegorocznych rozgrywek, że Rominta słabo rozpoczyna pierwsze spotkanie i rozkręca się w miarę trwania turnieju. Tak stało się i niestety w finale, gdzie przegraliśmy pierwsze spotkanie 1:2 z zespołem MKS Korsze, który to zespół był jak najbardziej w naszym zasięgu.

W końcowym rozrachunku okazało się, że właśnie ta porażka pozbawiła nas szansy zajęcia trzeciego miejsca i poprawienia lokaty z ubiegłorocznego finału. Nasz zespół swój najlepszy mecz w turnieju rozegrał z faworyzowanym zespołem Stomilu Olsztyn.

Gołdapianie przez całe spotkanie prowadzili 1:0 i dopiero w ostatniej akcji meczu zespołowi Stomilu Olsztyn udało się strzelić bramkę i zremisować spotkanie. Kibice zgromadzeni w hali gorąco dopingowali w tym spotkaniu zespołowi z Gołdapi, ponieważ był to jedyny mecz w którym zespół z Olsztyna stracił punkty i jednocześnie był tak blisko porażki. Po turnieju pozostał wielki niedosyt, że w pozostałych spotkaniach turnieju nie zagraliśmy na takim poziomie jak w meczu ze Stomilem.

Organizatorzy finału nagrodą indywidualną w naszym zespole, za wysoki poziom prezentowany w całym turnieju wyróżnili Bartosza Kalinowskiego.

W turnieju finałowym zespół MKS OSiR Rominta Gołdap reprezentowali następujący zawodnicy:

Grzegorz Kołodziejczyk, Aleksander Rembecki, Konrad Modzalewski, Kacper Chalecki, Aaron Różansk, Bartosz Kalinowski, Bartosz Hołdynski, Igor Krepsztul, Marcin Skiba, Jakub Ziemiacki, Jakub Balcewicz. Trenerem zespołu jest Dariusz Wojtyna.

Powiązane artykuły