Uczniowie z Boćwinki w akcji

Szkoła Podstawowa w Boćwince uczestniczyła w jesiennej wersji programu „MŁODZI W AKCJI kreatywne wyzwania” organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Celem programu jest rozbudzenie aktywności społecznej młodzieży, podjęcie działań zmierzających do lepszego poznania okolicy, sąsiadów czy lokalnej historii.

Uczestnicząc w programie uczniowie musieli współpracować w grupie, wspólnie podejmować decyzje, prowadzić merytoryczną dyskusję, planować działania. Młodzi z Boćwinki postanowili zmienić swoje najbliższe otoczenie i stworzyć na jednej ze ścian korytarza w szkole mural. Wydaje się proste?

Nie dla dzieci, które nie posiadają środków finansowych oraz pojęcia o malowaniu ścian. Do takiego zadania należy się zabrać z głową i w tym cały ambaras. Dzieciaki musiały zaplanować działania, dostać zgodę na pomalowanie ściany, zorganizować pieniądze, farbę, pędzle i czas. Na szczęście mają wokół siebie wspaniałych dorosłych, którzy wspierali i pomagali. Samo malowanie ściany było już tylko zwieńczeniem kilkunastu tygodni dyskutowania, planowania i pozyskiwania materiałów.

Efekt fenomenalny. Warto podkreślić, że już pojawiają się pomysły na kolejne ściany. Być może niedługo nasza szkoła zamieni się w prawdziwą baśniową krainę:P

MŁODZI W AKCJI serdecznie dziękują pani dyrektor Alicji Różańskiej za ogromne serduszko i zgodę na tak zwariowany pomysł. Ogromnie dziękujemy panu Karolowi Michalakowi za poświęcony czas J Przepraszamy panie sprzątające za kłopoty.

SP w Boćwince


Aktualności

Powiązane artykuły