Uczestnicy zimowiska z wizytą u gołdapskich policjantów

Uczestnicy zimowiska „Ferie z biblioteką” odwiedziły gołdapską Komendę Powiatową Policji. Dzieci poznały specyfikę pracy funkcjonariuszy, sprzęt jakim się posługują oraz wysłuchały wskazówek jak bezpiecznie poruszać się po drodze i radzić sobie w trudnych sytuacjach.

W ubiegłym tygodniu na gołdapskiej komendzie było naprawdę wesoło. Miejscowych policjantów odwiedziły dzieci z zimowiska „Ferie z biblioteką”. Podczas spotkania mł. asp. Anna Barszczewska omówiła zebranym na czym polega praca policjantów i jak są wyposażeni do codziennej służby.

Dzieci obejrzały pomieszczenia, w których na co dzień pracują funkcjonariusze i dowiedziały się czym zajmują się policjanci poszczególnych wydziałów. Nie zabrakło też pogadanki o podstawowych zasadach poruszania się po drodze i innych zasadach bezpieczeństwa, które policjantka przypomniała dzieciom poprzez zabawy z tablicą interaktywną. W ten sposób najmłodsi uczyli się w najciekawszy z możliwych sposobów – przez zabawę. Na zadawane pytania maluchy odpowiadały bezbłędnie.

Na zakończenie policjantka podarowała wszystkim uczestnikom odblaskowe gadżety.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły