Tańszy prąd dla firmy. Zobacz najciekawsze oferty

Dostawcy energii elektrycznej w Polsce walczą o klienta biznesowego nie tylko poprzez wysokość stawek, ale przede wszystkim oferując interesujące pakiety usługowe. Energia elektryczna z darmowym oprogramowaniem dla biura, audyt energetyczny w firmie, a może wspólny rachunek za prąd i gaz? Przyglądamy się najciekawszym ofertom dla przedsiębiorstw.

Rachunki za prąd są istotnym obciążeniem dla przedsiębiorców. Stwierdzenie to dotyczy zarówno małych, średnich, jak i dużych przedsiębiorstw. Według statystyk energia dla firmy może stanowić nawet 1/3 budżetowych wydatków. Prawidłowe funkcjonowanie większości biznesów uzależnione jest jednak od nieprzerwanych dostaw prądu. W dużych zakładach przemysłowych nawet kilka godzin przerwy w pracy maszyn na linii produkcyjnej naraża na dotkliwe straty. Podobnie w przypadku firm usługowych z branży hotelarskiej, sprzedażowej lub gastronomicznej. Nawet małe firmy, których głównym polem działalności jest internet, polegają przecież na nieprzerwanym zasilaniu serwerów. Dla każdego z tych klientów istnieje idealnie dopasowana oferta.

Optymalizacja wydatków, czyli łącz usługi i produkty dla firm

Nie jest żadną tajemnicą, że prąd dla firm jest droższy niż dla właścicieli i domów i mieszkań. Ci drudzy objęci są parasolem Urzędu Regulacji Energetyki, który trzyma w ryzach stawki za energię elektryczną dla klientów indywidualnych w ryzach. Przedsiębiorcy, za wyjątkiem osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, objęci są innymi taryfami i podporządkowani regułom rynkowym. Kiedy ceny prądu dla firm idą w górę, najlepszym sposobem na optymalizację firmowych wydatków mogą być pakiety łączące produkty i usługi przydatne lub niezbędne w funkcjonowaniu firmy.

ENERGIA+ Office 365 to propozycja dla małych przedsiębiorstw, działających w sektorze usług. Ten energiczny duet składa się z oferty stałej ceny prądu przez dwuletni okres obowiązywania umowy oraz rocznej licencji na wszystkie aplikacje z niezbędnego w życiu biurowym pakietu Office. Korzyści są oczywiste. Oprócz tego, że przez najbliższe lata nie musimy martwić się tym, jak wahania na rynku energetycznym wpłyną na naszą firmę, zyskujemy darmowe narzędzia biurowe dla 15 urządzenia, a dodatkowo terabajt przestrzeni dyskowej w chmurze.

Doskonałym pakietem dla dużych firm jest natomiast oferta Dual Fuel, czyli połączenie prądu i gazu. Dwie usługi, jeden sprzedawca, jeden telefon kontaktowy, jeden rachunek, niższe ceny, żadnego ryzyka wzrostu cen w trakcie trwania umowy. Mniej formalności związanych z rozliczeniami, wygodna obsługa klienta. Nic dziwnego, że Dual Fuel to oferta, która zdobywa wśród przedsiębiorców coraz większą popularność i pojawia się u kolejnych dostawców energii.

Nie trać energii, zarządzaj poborem prądu

Firmowe rachunki za prąd bywają zawyżone ze względu na zbędną utratę energii. Wady instalacyjne albo uszkodzone urządzenia w zakładach produkcji, pobierające nadmiary energii, to częste przyczyny potencjalnych strat energetycznych. Można im zaradzić, korzystając z oferty ENERGIA+ Professional dla dużych firm. Ta obejmuje specjalistyczne konsultacje oraz całościowy audyt energetyczny firmy, wyraźne wskazania dotyczące oszczędności i fachową pomoc techniczną.

Dla średnich firm z grup taryfowych B przygotowano System zarządzania poborem energii. Integracja systemu z licznikami prądu, właściciel firmy zyskuje dostęp do wszystkich pomiarów energetycznych on-line i poziomu platformy dostawcy prądu może zarządzać parametrami zasilania w swojej firmie.


Aktualności

Powiązane artykuły