Rozrywka w Nowym Sączu – co warto zobaczyć?

rozrywka nowy sacz

Wybieracie się na weekendowy wypad w okolice Galicji? Zastanawiacie się co warto w tym czasie zobaczyć i jakie miejsca zwiedzić? Poniższy poradnik jest zatem dla was

Krótka wyprawa w poszukiwaniu cudów województwa małopolskiego nie byłaby tym samym bez wizyty w Nowym Sączu. To miasto może się poszczycić nie tylko wielowiekową tradycją, ale także dynamicznym, nastawionym na turystów rozwojem. Poniżej przedstawiamy krótki przegląd wybranych atrakcji Nowego Sącza. Najlepiej będzie potraktować go jako początek przygody z tym miastem – ma ono do zaoferowania nieporównanie więcej!

Rozrywka w Nowym Sączu – dla miłośników historii

Każdy, kto wybiera się do Nowego Sącza, po prostu musi ulec urokowi jego zróżnicowanej architektury, zarówno sakralnej, jak i świeckiej. Zabytki takie, jak nowosądecki Ratusz, Bazylika św. Małgorzaty czy unikatowa synagoga stanowią ewenement w skali kraju, dlatego koniecznie wpisz je na listę obowiązkowych miejsc do odwiedzenia.

Planujesz wyjazd w te okolice z całą rodziną? Dzieci być może nie zafascynują zbiory Muzeum Okręgowego, ale już Park Etnograficzny będzie doskonałym przykładem tego, jak rozrywka w Nowym Sączu może połączyć rodzinę przy wspólnym odkrywaniu przeszłości. A jeśli zgłodniejecie przy zwiedzaniu, zajrzyjcie do Sądeckiego Bartnika. Tam dzieci będą miały okazję spotkać się ze zwierzętami, których próżno szukać w naszych zatłoczonych miastach, a przy okazji zjecie coś pysznego i odprężycie się w kojącym otoczeniu przyrody.

Nowy Sącz rozrywka – także niecodzienna!

Jeżeli uwielbiasz zwiedzać muzea czy podziwiać architekturę miejską, w Nowym Sączu spokojnie możesz spędzić tyle czasu, ile zechcesz, a interesujących obiektów z pewnością ci nie zabraknie. Ale co w sytuacji, jeśli lubisz wypełniać swój urlop bardziej nietypowymi i angażującymi aktywnościami? Bez obaw – wspaniała rozrywka w Nowym Sączu to dużo więcej, niż tylko zabytki.

Zależy ci na regularnym uprawianiu sportu? W Nowym Sączu i okolicach znajdziesz fantastyczne, widokowe trasy rowerowe, korty tenisowe czy ścianki do wspinaczki. Możesz też spróbować swoich sił na trampolinach lub w jednym z popularnych Escape Roomów, który pomoże ci też przećwiczyć szare komórki. Nowy Sącz znany jest w ostatnich latach także ze szczególnej formy sztuki współczesnej, graffiti, którą można podziwiać na murach miejskich kamienic. Skomplikowane malunki znajdziesz tam w przynajmniej kilkunastu miejscach, nie zaszkodzi zatem zarezerwować sobie nieco czasu na spacer szlakiem street artu.


Porady

Powiązane artykuły