Kucając ze Stasiukiem

W filii bibliotecznej w Grabowie odbyło się 20 grudnia ostatnie w tym roku spotkanie DKK. Tematem rozmowy był zbiór opowiadań Andrzeja Stasiuka pt. „Kucając.”

Pisarz pokazuje, że „dziwna jest ta nasza cywilizacja. Ratuje, chroni, przedłuża nam życie. A jednocześnie czyni nas bezbronnymi wobec śmierci”. Zebrane w zbiorze fragmenty prozy autora kontemplują świat, w którym człowiek jest tylko jednym z wielu mieszkańców. „Bo przecież jesteśmy zwierzętami, chociaż ze wszystkich sił staramy się o tym zapomnieć.

Nieustannie się przebieramy, myjemy bez końca i wciąż paplamy, stłoczeni przy stołach we własnym towarzystwie, bo wydaje nam się, że tak wygląda życie człowieka”.

Stasiuk wskazuje nam palcem bogate uniwersum fauny i flory, o którym niejednokrotnie zapominamy. Teraz, za sprawą „Kucając” ten mikrokosmos dostępny jest dla każdego.

Wystarczy zatrzymać się na chwilę w tym pędzie, przykucnąć i rozejrzeć się wokół. Ilustracje Kamila Targosza współgrają pięknie z tekstami tego niewielkiego tomu. Lektura godna uwagi. Polecamy !


Aktualności

Powiązane artykuły