Jak odpowiednio zapakować paczkę do wysyłki?

Rozwój technologii informacyjnych sprawił, że handel w internecie kwitnie coraz bardziej z roku na rok. Wiąże się to z koniecznością odpowiedzenia sobie na pytanie, jak zapakować paczkę do wysyłki, aby dotarła bezpiecznie do adresata.

W przypadku profesjonalnych sklepów internetowych procedury dotyczącego tego, w jaki sposób zabezpiecza się towar, są doprowadzone do perfekcji, choć zdarza się także, że często nawet profesjonaliści popełniają w tej kwestii podstawowe błędy, które powodują, że towar nie dociera w całości do klienta. Bardzo często zdarza się także, że osoby prywatne wysyłając towar sprzedawany poprzez portale aukcyjne i ogłoszeniowe, nie wywiązują się z obowiązku solidnego zabezpieczenia towaru przed wysłaniem. Należy zaznaczyć, że jest to obowiązek nadawcy i powinien on dołożyć wszelkich starań o to, by towar był zabezpieczony w jak największym stopniu. Ponadto, jeśli nie jest on dobrze zabezpieczony, placówka pocztowa lub firma kurierska ma prawo do odmówienia przyjęcia przesyłki.

Pudełka kartonowe – które wybrać?

Producenci opakowań przeważnie oferują dwa rodzaje pudeł. Są to standardowe pudełka kartonowe oraz pudła fasonowe, które mają zupełnie inną konstrukcję niż zwykłe pudła klapowe. W przypadku prowadzenia profesjonalnego sklepu internetowego pudła fasonowe są dobrym wyborem, gdyż pozwalają na bardzo szybkie i wygodne pakowanie wysyłki, a także dają klientowi dużą wygodę. Wybór rodzaju pudła jest jednak drugorzędny, gdyż w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na grubość kartonu, z którego pudło zostało wykonane. W przypadku ciężkich przedmiotów należy stosować najgrubsze rodzaje kartonów, które dodatkowo należy wzmacniać specjalnymi oplotami, które zapobiegają wybrzuszaniu się powierzchni ścian kartonu, czego konsekwencją może być ich rozerwanie lub przecięcie. Ponadto wysyłając dowolny towar, należy pamiętać o tym, że w czasie transportu i przenoszenia będzie on obijał się o ściany kartonu, jeśli nie zostanie dodatkowo zabezpieczony wypełniaczami. Należy do tego zastosować dedykowane wypełniacze lub w przypadku jednorazowej wysyłki poprzez osobę fizyczną, papieru, styropianu lub dowolnych, miękkich wypełniaczy tego rodzaju.

Jak zakleić pudło?

Podstawową kwestią dotyczącą tego, jak zabezpieczyć paczkę do wysyłki, jest to, aby solidnie ją zakleić. Należy w tym celu użyć porządnej taśmy klejącej o szerokości co najmniej kilku centymetrów. Prawidłowo zabezpieczając paczkę, należy zakleić ją zarówno wszerz, jak i wzdłuż kartonu, co uniemożliwi otworzenie się go w czasie transportu. W celu odpowiedniego przeprowadzenia procesu zakupu należy zabezpieczyć paczkę tak, by było widać, że nie była ona otwierana przez osoby postronne. Oznacza to, że taśma powinna być równo przyklejona oraz nie powinna posiadać zagięć lub się odklejać w różnych miejscach, co mogłoby sugerować odbiorcy, że ktoś próbował dostać się do pudła z przesyłką. Jest to istotne, szczególnie dla sklepów internetowych, gdyż w takich sytuacjach klient ma prawo odmówić przyjęcia przesyłki.


Aktualności

Powiązane artykuły