Drużyna ze szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi tegorocznymi reprezentantami etapu wojewódzkiego w Ogólnopolskim Konkursie „Poznajmy Parki krajobrazowe Polski”

To właśnie nasi uczniowie – Julia Jankowska z kl. 8b, Weronika Pietruszewska z kl. 8a, Wiktoria Trzaska z kl. 8a, Maciej Kołtek z kl. 8c -zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” w Elblągu.

W czwartek, 9 stycznia, w siedzibie Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej w Żytkiejmach przeprowadzono etap parkowy XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Celem tych zmagań konkursowych było wyłonienie drużyny – reprezentantów parku krajobrazowego na etap wojewódzki, który odbędzie się 19 marca w Elblągu. Tam spotka się 6 drużyn reprezentujących poszczególne parki krajobrazowe naszego województwa.

Konkurs objęty jest honorowym patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Trwa kilka miesięcy podczas których czteroosobowe drużyny wyłonione w eliminacjach szkolnych rywalizują w etapach: gminnym, parkowym oraz wojewódzkim, a następnie ogólnopolskim.

Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu sprawdzającego wiedzę z biologii, geografii, ekologii oraz znajomości parków krajobrazowych naszego województwa. Maksymalnie uczeń mógł uzyskać 25 punktów, a drużyna 100 punktów. Nasi uczniowie uzyskali 80 punktów.

Warto dodać, że w kategorii indywidualnej I miejsce zdobyła nasza uczennica Julia Jankowska, a na II miejscu była Weronika Pietruszewska.

Nasi uczniowie wykazali się determinacją, dużym zaangażowaniem przygotowując się do konkursu. Za co serdecznie im dziękujemy.

Gratulujemy wygranej w konkursie!

Opiekunowie: Justyna Przekop i Anna Janonis-Klimko

Powiązane artykuły