W oczekiwaniu na święta

Gdy zaczynamy odliczać cztery adwentowe tygodnie, które są zapowiedzią pojawienia się Boga w postaci ludzkiej, kiedy czekamy na dzieciątko Jezus, wokół roztacza się magia Świąt Bożego Narodzenia.

Z tej właśnie okazji bibliotekarki w Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi zorganizowały dla uczniów z klas piątych warsztaty z tworzenia stroików bożonarodzeniowych. Zajęcia poprowadziła pani Justyna Sałata-Nowak – mama ucznia naszej szkoły. Dzieci miały okazję obejrzeć prace wykonane przez panią Justynę i nauczyć się samodzielnie wykonywać elementy potrzebne do zrobienia stroików z pestek dyni, kolorowych błyszczących patyczków czy szyszek. Do swoich dzieł uczestnicy warsztatów wykorzystywali różne wytwory natury, takie jak orzechy, żołędzie, gałązki igliwia czy różnego rodzaju żywotników, jemiołę, szyszki i suszone skórki cytrusów.

Z pomocą nauczycieli i rodziców uczniowie stworzyli pełne uroku stroiki bożonarodzeniowe, które zapewne znajdą swoje miejsce na wigilijnym stole. Wykonane samodzielnie ozdoby cieszą bardziej i niewątpliwie są doskonałą alternatywą dla tych komercyjnych.

Serdecznie dziękujemy pani Justynie Sałacie-Nowak za poświęcony czas i poprowadzenie warsztatów, które sprawiły dzieciom mnóstwo radości i dały szansę na rozwój zdolności manualnych. Dziękujemy również paniom Wiktorii Wiatrowskiej i Iwonie Zajączkowskiej za opiekę, zapewnienie bezpieczeństwa i pomoc dzieciom podczas pracy nad wykonaniem stroików.

Justyna Kołodziej i Katarzyna Witczak


Aktualności

Powiązane artykuły