Uczniowie z wychowawcami rozmawiali o prawach dziecka

W tym roku przypada 30 rocznica uchwalenia konwencji o prawach dziecka. Jest to najważniejszy dokument dotyczący praw dziecka, ratyfikowany przez prawie wszystkie kraje na świecie.

Państwa, które ją podpisały, muszą przestrzegać zawartych w niej praw. Nie wszyscy wiedzą, że to właśnie Polska wyszła z inicjatywą stworzenia konwencji o prawach dziecka.

Z tej okazji uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 z klasy 3C, 5C, 6 D i 7 B wzięli udział w ogólnopolskim projekcie „Trzydziestka z okazji trzydziestolecia podpisania Konwencji o Prawach Dziecka”. Uczniowie z wychowawcami rozmawiali o prawach dziecka. Dzieci poznały telefony zaufania do Rzecznika Praw Dziecka i do fundacji „Dzieci niczyje”, a także strony internetowe, na których mogą zgłaszać informacje o nielegalnych i niepokojących treściach znalezionych w Internecie.

Zespoły klasowe nawiązały współpracę z innymi szkołami w Polsce, stworzyły prace plastyczne ilustrujące prawa dziecka zawarte w konwencji oraz przesyłały je do zaprzyjaźnionych szkół. Dzięki zaangażowaniu wszystkich stron, uczniowie i nauczyciele nabyli większą świadomość dotyczącą Praw Dziecka oraz zrealizowali międzyszkolną wystawę prac plastycznych.

Klasa 3C, 5C, 6D i 7B


Aktualności

Powiązane artykuły