Szkoła Podstawowa w Pogorzeli od wielu lat angażuje się w weekend cudów czyli Szlachetną Paczkę

To już 19. edycja akcji. Szlachetna Paczka to jeden z największych programów społecznych w Polsce. Łączy on konkretnych ludzi z najbardziej potrzebującymi.

Działalność szlachetnej paczki opiera się na idei tzw. mądrej pomocy, czyli rodzaju pomocy, która daje potrzebującym rodzinom narzędzia do tego, by mogły samodzielnie rozwiązać swoje problemy. Nasza nauczycielka – koordynatorka Joanna Truchan, skoro świt wybiera z opublikowanej listy potrzebującą rodzinę.

W akcji angażuje się cała społeczność naszej szkoły , rodzice, uczniowie i wszyscy pracownicy. Jesteśmy szczęśliwi i dumni, że nasze malutkie środowisko potrafi tak szybko i sprawnie się zmobilizować. W tym roku zgromadziliśmy 17 wielkich paczek dla rodziny, którą wspomogliśmy .

Nasza szkoła otrzymała tytuły – Szkoły Humanitarnej i  Szkoły Która Niesie Pomoc, myślę, że zasłużyliśmy.

Powiązane artykuły